Šechný sa lúčil s kariérou, na diaľku ho pozdravil aj Sagan

Pri rozlúčke Richarda Šechného s hokejom vhodili úvodné vhadzovanie šéf Pro-hokeja Richard Lintner a prezident SZĽH Martin Kohút. (Autor: TASR)
TASR|1. sep 2018 o 21:09

Kariéru uzavrel exhibíciou v Michalovciach.

HK Dukla Michalovce - Šechný team 12:11

HK Dukla Michalovce: Trenčan, Tkáčik - Kolba, Korenko, Novický, Bdžoch, Hančák, Valečko - Mašlonka, Piatak, Baláž - Mesároš, Pulščák, Balko - Gavrik, Cútt, Chalupa - Róth, Linet, Safaralejev

Šechný team: Klempa, Šimonovič - Čierny, Milo, T. Slovák, Suchý, Štochl, Vorobeľ, Šterbák, Kubát - Török, Šechný, Bartek - Šatan, Jánoš, Pardavý - M. Slovák, Bartoš, Bicek - Faith, Kroták, Lapšanský

MICHALOVCE. Už bývalý slovenský hokejista Richard Šechný dal exhibičným zápasom symbolickú bodku za bohatou kariérou.

Pozvanie legendárneho útočníka prijala plejáda osobností slovenského hokeja a na diaľku ho pozdravil aj Peter Sagan.

"Najskôr som nad organizovaním tejto exhibície váhal, napokon som však súhlasil aj vzhľadom na divákov v Michalovciach," poznamenal pre TASR.

Rozlúčka Richarda Šechného s kariérou: fotogaléria

1.9.2018

Prišiel aj Šatan

V jedinečnom zápase nastúpili hráči prvoligového HK Dukla Michalovce proti tímu zloženému z bývalých Šechného spoluhráčov. V ňom sa predstavili viacerí majstri sveta na čele s Miroslavom Šatanom, prítomní boli aj Richard Lintner či prezident SZĽH Martin Kohút.

Ospravedlnili sa iba dvaja z pozvaných.

"Som rád, že prišli prakticky všetci oslovení chalani. Chýbali iba Laco Nagy, ktorého neuvoľnil jeho klub, a Richard Zedník, ktorý sa ospravedlnil pre zdravotné problémy," uviedol štyridsaťšesťročný Šechný.

"S nápadom spraviť takúto bodku za mojou kariérou prišiel Peter Tirpák. Mojou úlohou bolo iba pozháňať chalanov do môjho tímu."

Na diaľku ho pozdravil Sagan

Prešovského rodáka, ktorý patril k najväčším osobnostiam slovenskej extraligy, na diaľku pozdravil aj cyklista Peter Sagan.

Dá sa povedať, že som v najlepších sezónach patril k bodovo i gólovo najlepším hráčom v extralige. Na to som vari najviac hrdý.


Richard Šechný, bývalý hokejista

V tíme sa stretol s hráčmi, s ktorými zažil veľké klubové úspechy alebo reprezentačné zápasy. V prvej formácii si zaspomínal na zvolenské časy s kanonierom Martinom Bartekom a Jaroslavom Törökom.

"S ním po boku som odohral vari šesť sezón, dlho sa poznáme. Aj naše rodiny sa navštevujú," priznal Richard Šechný.

Štvornásobný majster extraligy odohral v najvyššej súťaži celkovo 837 zápasov, v ktorých získal 799 kanadských bodov.

"Zažil som krásne veci, napríklad tituly v Košiciach či Zvolene. Podarilo sa mi byť v mužstve, ktoré postúpilo z B-kategórie MS do 'áčka'. Dá sa povedať, že som v najlepších sezónach patril k bodovo i gólovo najlepším hráčom v extralige. Na to som vari najviac hrdý," zhrnul bohatú kariéru.

Aktéri exhibičného zápasu bavili divákov peknými akciami, no zvyčajná remíza sa napokon nekonala. Domáci tím zdolal Šechného mužstvo 12:11.

Nachádzate sa tu: