Slováci dostali veľkú pochvalu. Pripravili najlepšie MS posledných rokov

Alexander Slafkovský na MS vo vodnom slalome 2021.
Alexander Slafkovský na MS vo vodnom slalome 2021. (Autor: TASR)
TASR|27. sep 2021 o 09:02

Okrem kvalitných športových výkonov sprevádzala šampionát aj skvelá divácka kulisa.

ČUNOVO. Majstrovstvá sveta na divokej vode v Čunove priniesli veľa emócií, rozlúčok, ale aj pozitívnych ohlasov od účastníkov.

Predseda sekcie divokých vôd Richard Galovič dokonca dostal od prezidenta Medzinárodnej kanoistickej federácie Josého Perurenu pochvalu najvyššieho rangu.

Galovič: Slovensko nestratilo kredit

Okrem kvalitných športových výkonov sprevádzala šampionát aj skvelá divácka kulisa. Cez brány areálu sa počas dvoch dní prehnalo viac ako 5-tisíc divákov.

"Predovšetkým si veľmi vážim, že tento šport má stále obrovské množstvo fanúšikov. A šport sa má robiť práve pre nich, aby si užili atmosféru.

A tú nám závidí celý svet, pretože šport je obmedzený a uplynulé dva roky sa množstvo eventov uskutočnilo bez fanúšikov. A aj keď tu boli chyby, ktoré vyplývajú z nenaplneného rozpočtu, tak som si istý, že športovcom nechýbalo nič a že sme urobili skvelú prácu.

Slovensko nestratilo kredit svetovej kanoistickej veľmoci. Celý náš tím pracoval od rána do rána a bol som rád, keď som videl úsmevy na tvárach tých, o ktorých sme sa starali, ale aj na tvárach najbližších ľudí," povedal Galovič.

Bublinový systém splnil úlohu

Šampionát sa uskutočnil v bubline, organizácia prebiehala v prísnom režime. Objavili sa aj pozitívne testy, problém však organizátori eliminovali.

"Aj preto som rád, že bublinový systém splnil úlohu. Odseparoval zdravých športovcov od tých, ktorí sa nakazili nebezpečným vírusom. Som rád, že aj v tomto sme urobili skvelú prácu so slovenskou spoločnosťou.

Udržať 12 dní ľudí zdravých je v dnešnej dobe obrovská výzva. Pár prípadov sme hneď zachytili, odtrasovali a zabezpečili. Z pohľadu zdravotného zabezpečenia to bola vynikajúca práca," dodal Galovič.

Organizátori dostali veľkú pochvalu

Predseda sekcie divokých vôd zhodnotil aj športové úspechy a prezradil, s akými slovami sa s ním lúčil prezident ICF.

"Žijeme dobu, kedy sú medaily na druhom mieste. Ale veľmi si ich vážim, pretože majú výpovednú hodnotu. Keď som sa lúčil s prezidentom kanoistickej federácie i viceprezidentom, tak hovorili, že z ich pohľadu to bol najlepší šampionát, aký zažili.

Veľmi si to vážim, lebo tieto hodnotenia nie sú v kanoistike bežné a povinné. Aj športovci sa vyjadrovali pozitívne, ja hovorím, že máme najkrajšiu divokú vodu na svete. Verím, že tento park, ktorý sa ešte stále zveľaďuje, pritiahne ďalších mladých ľudí k divokej vode na Slovensku."

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Slováci dostali veľkú pochvalu. Pripravili najlepšie MS posledných rokov