Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Reprezentant USA priznal, že je homosexuál a ukončil kariéru

(Autor: ilustračné - Fotolia)
TASR|15. feb 2013 o 21:57

Americký futbalový reprezentant Robbie Rogers verejne priznal, že je homosexuál a zároveň ukončil profesionálnu kariéru.

MIAMI. "Tajomstvá môžu spôsobiť množstvo zla. Skúste po 25 rokoch vysvetliť svojim blízkym, že ste gay. Po celé tie roky som mal strach. Strach ukázať, kto som v skutočnosti. Strach, že moji najbližší by sa odo mňa vzdialili, keby poznali toto tajomstvo," cituje agentúra Reuters 18-násobného reprezentanta USA.

"Bál som sa, že predsudky a odmietnutie by mohli zničiť moje sny. Sen o účasti na majstrovstvách sveta, olympijských hrách... Sníval som o tom, aby bola na mňa rodina hrdá. Aký by bol život bez týchto snov? Mohol by som žiť bez nich?"

Dvadsaťpäťročný futbalista počas kariéry pôsobil v amerických kluboch Orange County Blue Star a Columbus Crew, holandskom SC Heerenveen či anglickom Leeds United. Bol tiež súčasťou tímu USA na OH 2008 v Pekingu.

"Nikdy nezabudnem na svojich priateľov, najmä tých, ktorí ma podporovali a vedeli o mojom tajomstve. Teraz je čas skončiť a nájsť samého seba niekde inde ako vo futbale," dodal Rogers.

Súvisiace články