Pohár Billie Jean Kingovej 2023: Slovenky vedú vďaka Jamrichovej

Renáta Jamrichová - Nadia Podoroská: ONLINE prenos z Pohára Billie Jean Kingovej 2023. (Autor: TASR)
Sportnet|11. nov 2023 o 10:00

Sledovali ste ONLINE prenos z tretej dvojhry kvalifikačného stretnutia Pohára Billie Jean Kingovej: Slovensko - Argentína.

BRATISLAVA. Renáta Jamrichová a Nadia Podoroská dnes hrali tretiu dvojhru v stretnutí Slovensko - Argentína v rámci Pohára Billie Jean Kingovej.

Pôvodne sa mala v súboji jednotiek predstaviť Anna Karolína Schmiedlová, ale tréner Matej Lipták krátko pred zápasom urobil zmenu v nominácii.

JOJ Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Šestnásťročná teniska, ktorá pod vedením Jána Matúša dosahuje výborné juniorské výsledky, tak absolvovala debut v seniorskom národnom tíme. Svojim výkonom milo prekvapila a favoritku zdolala 6:1, 6:4.

Tenis ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Renáta Jamrichová - Nadia Podoroská dnes (Pohár Billie Jean Kingovej 2023, 3. zápas, LIVE)

Podoroská
Perfektný výkon Renáty Jamrichovej, ktorá opäť raz potvrdila, prečo je v 16 rokoch jedným z najväčších talentov slovenského tenisu. Lepší debut si v slovenskej repzentácii nemohla predstavovať, keďže zdolať argentínsku jednotku Nadiu Podoroskú jasným spôsobom po setoch 6:1 a 6:4 sa naozaj nepodarí každému. Nakoniec teda možno považovať nahradenie Anny Karolíny Schmiedlovej za dokonalý ťah aj v podaní kapitána našej reprezentácie Mateja Liptáka. Slovensko tak môže rozhodnúť o svojom víťazstve už v nasledujúcej dvojhre, v ktorej sa pokúsi získať rozhodujúci tretí bod Viktória Hrunčáková proti Julie Rieraovej. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalších športových online prenosoch!
Koniec zápasu
6:4
importantNadia Podoroská zakončila zápas nepresným krížnym forhendom a Renáta Jamrichová zažila v 16 rokoch fantastický debut v národnom drese, keď zdolala argentínsku jednotku po setoch 6:1 a 6:4, čím poslala Slovensko do vedenia 2:1!
40-30
importantJamrichová zvládla psychicky náročný moment a dlhú výmenu ako veľká hráčka, keď trafila ďalší víťazný forhend k ľavej čiare a má prvý mečbal!
30-30
Žiaľ piata dvojchyba na konte Jamrichovej dáva šanca Podoroskej zabojovať o brejkbal.
30-15
Ale Jamrichová opäť predvádza skvelý tenis najmä z forhendovej strany, keď trafila víťazný úder na ľavú čiaru.
15-15
Škoda príliš dlhého forhendu Jamrichovej, keď si neporadila ideálne s returnom Podoroskej.
15-0
Jamrichová začína podanie na víťazstvo priamym bodom.
5:4
Koniec prestávky, podávať bude Renáta Jamrichová.
5:4
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:4
importantJamrichová bola od začiatku výmeny aktívnejšia a postupne prešla na sieť, kde zakončila víťazným forhendom a bude podávať na víťazstvo za stavu 5:4 v druhom sete!
40-30
importantVeľmi dobrá dĺžka forhendových úderov Jamrichovej a následne Podoroská trafila forhend len do siete, takže je tu dôležitý brejkbal!
30-30
Jamrichovú to zrejme povzbudilo a ďalšiu výmenu zakončila víťazným forhendom do rohu.
15-30
Podoroská tesne minula forhend po čiare a potvrdilo to aj jastrabie oko.
0-30
Nasledoval priamy bod pre Podoroskú.
0-15
Na konci výmeny od základnej čiary bol nepresný bekhend Jamrichovej.
4:4
Jamrichovej sa podarilo prestreliť forhendom Podoroskú na sieti a vyrovnala na 4:4 v druhom sete.
A-40
Našťastie priamy bod a výhoda pre Jamrichovú.
40-40
Jamrichová sa dostáva do väčších problémov po piatej dvojchybe v zápase.
40-30
Jamrichovej sa nevydaril forhend, a tak gem pokračuje.
40-15
Podoroská znova neodhadla bekhend, ktorý skončil za základnou čiarou.
30-15
Ale Podoroská tiež pritlačila forhendom po čiare a Jamrichovej forhend letel do siete.
30-0
Jamrichová skvelým spôsobom prešla z obrany do útoku a trafila víťazný bekhend po čiare.
15-0
Podoroskej krížny bekhend bol nepresný.
3:4
3:4
3:4
Ďalší útok Podoroská dotiahla do úspešného konca presným smečom a vedie 4:3 v druhom sete.
40-A
Na sieti už Podoroská nezaváhala a prišla si po víťazný forhendový volej.
40-40
Tentokrát Podoroská forhend prestrelila a Jamrichová dotiahla gem na zhodu.
30-40
Podoroská si ešte viac situáciu komplikuje, keď druhý úder z forhendu trafila do siete.
15-40
Jamrichová čistú hru nepripustila vynikajúcim forhendovým returnom k základnej čiare.
0-40
Podoroská má šancu na čistú hru po priamom bode.
0-30
Až v tejto chvíli Podoroská zahrala prvý úspešný dropshot v zápase.
0-15
Jamrichová chcela prejsť do útoku, ale jej forhend bol pridlhý.
3:3
Jamrichová si trúfla na víťazný krížny bekhend a nakoniec výborne zareagovala na stratené podanie, pretože vyrovnala na 3:3 v druhom sete.
40-15
Podoroská netrafila do kurtu krížny bekhend a Jamrichová má dva gembaly.
30-15
Priamy bod pre Jamrichovú.
15-15
Jamrichová využila kvalitné podanie na víťazný forhend na ľavú čiaru.
0-15
Problémy na podaní Jamrichovej pretrvávajú, pretože si pripísala už štvrtú dvojchybu v zápase.
2:3
2:3
2:3
Podoroská už ďalšie problémy nepripustila a ukončila gem na podaní víťazným krížnym forhendom, po ktorom vedie 3:2 v druhom sete.
30-40
Jamrichová sa pripomenula víťazným forhendovým returnom.
15-40
Podoroská zvládla náročný bekhendový volej otočená chrbtom k sieti a má dva gembaly.
15-30
Jamrichová nečisto trafila krížny bekhend, ktorý vyletel mimo.
15-15
Ale prechod na sieť Podoroskej vyšiel a jej bekhendový volej bol nehrateľný.
15-0
Podoroská stále nezahrala ani jedno úspešné skrátenie, znova jej pokus zastavila sieť.
2:2
importantPodoroská využila hneď prvú šancu víťazným krížnym bekhendom a vyrovnala na 2:2 v druhom sete!
15-40
importantŽiaľ nepríjemná situácia pre Jamrichovú, ktorá bude čeliť dvom brejkbalom po druhej dvojchybe za sebou!
15-30
Jamrichová sa dostáva do problémov na podaní po druhej dvojchybe v zápase.
15-15
Predsa len však aj Podoroská vie zatlačiť z forhendovej strany, keď si vynútila Jamrichovej bekhendovú chybu.
15-0
Jamrichová ukázala aj skvelý cit v ruke, keď výmenu zakončila jemným skrátením.
2:1
2:1
2:1
importantPodoroská to nevydržala a vyhodila bekhend, takže všetko vyzerá veľmi nádejne pre Jamrichovú, ktorá vedie 2:1 s brejkom v druhom sete!
40-30
importantV ďalšej výmene Jamrichová zahrala skúsene a počkala si na víťazný forhend po čiare, po ktorom má brejkbal!
30-30
Jamrichová možno chcela v tejto výmene až príliš, ale jej bekhend nepadol do kurtu.
30-15
Jamrichová využila vysoký bekhend Podoroskej na prechod na sieť, kde tentokrát nezaváhala a zakončila krátkym bekhendovým volejom.
15-15
Stále prichádzajú zbytočné nevynútené chyby zo strany Podoroskej, ktorá rýchlo vyhodila forhend po čiare.
0-15
Priamy bod pre Podoroskú.
1:1
Jamrichová bola aktívnejšia a vynútila si forhendovú chybu Podoroskej, preto je vyrovnané 1:1 v druhom sete.
40-30
Podoroská však ponúknutú príležitosť nevyužila, keďže bekhend prestrelila.
30-30
Následne Jamrichová zaznamenala prvú dvojchybu v zápase.
30-15
Po prvýkrát väčšie zaváhanie v podaní Jamrichovej, ktorá nezvládla nalitý forhendový volej na sieti.
30-0
Podoroskej opäť nevyšiel pokus o zmenu rytmu, pretože jej dropshot neprešiel na druhú stranu.
15-0
Jamrichová začína na podaní priamym bodom.
0:1
Jamrichová netrafila do kurtu bekhend po čiare a Podoroská vedie 1:0 v druhom sete.
40-A
Výhoda pre Podoroskú po ďalšom priamom bode.
40-40
Jamrichová aj za tohto stavu zabojovala z defenzívy a Podoroskú na sieti prinútila k chybe.
30-40
Predsa len má gembal Podoroská po priamom bode.
30-30
Hneď druhý krížny úder z forhendu Podoroskej bol nepresný.
15-30
Ale Podoroská naďalej tiež chybuje, pretože jej forhend k ľavej čiare nepadol do kurtu.
0-30
Aj ďalší bekhend Jamrichovej bol nepresný, keďže už pri ňom bola neskoro.
0-15
Druhý set začal dlhšou výmenou, na konci ktorej Jamrichová trafila bekhend rámom rakety.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Nadia Podoroská.
0:0
6:1
importantVysoký forhend Podoroskej doletel za základnú čiaru a Jamrichová pri svojom debute v slovenskej reprezentácii fantastickým spôsobom sfúkla argentínsku jednotku 6:1 v prvom sete!
40-30
importantJamrichová má prvý setbal po priamom bode!
30-30
Teraz však Jamrichová Podoroskú zatlačila a vynútila si jej forhendovú chybu.
15-30
Jamrichovej sa nepodarilo dobre pripraviť na forhend, ktorý vyhodila.
15-15
Jamrichová však reaguje tretím esom v zápase.
0-15
Podoroská po dlhej dobe predviedla víťazný bekhend po čiare.
5:1
importantAle do tretice Jamrichová opäť predviedla skvelú defenzívu, keď forhendom pod nohy prekvapila nabiehajúcu Podoroskú a za stavu 5:1 bude podávať na víťazstvo v prvom sete!
40-30
Aj druhú šancu Podoroská vymazala rovnakým spôsobom.
40-15
Prvý z nich Podoroská odvrátila priamym bodom.
40-0
importantPodoroská sa snažila niečo zmeniť prechodom na sieť, ale Jamrichová trafila forhend z defenzívy presne pod nohy argentínskej tneistky, ktorá nezvládla halfvolej a sú tu ďalšie tri brejkbaly!
30-0
Ďalší dokonale vypracovaný útok Jamrichovej, ktorý dorazila jednoduchým smečom.
15-0
Jamrichová pokračuje v sebavedomom výkone a trafila ďalší nechytateľný forhend po čiare.
4:1
4:1
4:1
Jamrichová zakončila čistú hru esom na stred a po potvrdenom brejku vedie už 4:1 v prvom sete.
40-0
Znova sa Jamrichovej otvoril priestor na víťazný forhend k pravej čiare.
30-0
Navyše Jamrichová trafila hneď druhý úder z bekhendu presne na pravú čiaru.
15-0
Aj v tejto výmene od základnej čiary Jamrichová odolala a počkala si na dlhý krížny forhend Podoroskej.
3:1
importantTak to je skvelý úvod pre Jamrichovú, ktorá získala brejk po nevydarenom dropshote Podoroskej a vedie 3:1 v prvom sete!
40-15
importantJamrichová vycítila šancu na prechod na sieť, kde sa jej podarilo zakončiť smečom a má dva brejkbaly!
30-15
Podoroská však dáva šancu Jamrichovej po nepresnom forhende ihneď po podaní.
15-15
Defenzívny krížny bekhend Jamrichovej sa do kurtu nezmestil.
15-0
Jamrichová hrala údery s vysokým odskokom, ale otvoril sa jej priestor na víťazný forhend po čiare.
2:1
2:1
2:1
Veľmi istá hra Jamrichovej na sieti, ktorá zahrala úspešný bekhendový volej a vedie 2:1 v prvom sete.
40-15
Jamrichová trafila prvé eso v zápase von z kurtu a má dva gembaly.
30-15
Jamrichová vyskúšala ťažký dobiehaný forhend po čiare, ale nebola presná.
30-0
Nasledoval priamy bod pre Jamrichovú.
15-0
Pripravený útok Jamrichová zakončila smečom.
1:1
Podoroská však trafila ďalší víťazný forhend po čiare a vyrovnala na 1:1 v prvom sete.
15-40
Aj trochu šťastia pre Jamrichovú, keď jej defenzívny vysoký bekhend dopadol presne na základnú čiaru.
0-40
Podoroská trafila prvé eso na stred a mieri za čistou hrou.
0-30
Hneď druhým krížnym úderom z forhendu Podoroská ukončila výmenu.
0-15
Podoroská zahrala veľmi šikovne víťazný krátky bekhend tesne za sieť.
1:0
Jamrichová zakončila úvodný gem tretím priamym bodom a vedie 1:0 v prvom sete.
40-30
Na tretí pokus Jamrichová uspela aj vo výmene, aj keď sa viac bránila, tak Podoroská trafila bekhend do siete.
30-30
Jamrichovej opäť pomohol priamy bod.
15-30
Podoroská rozhodla ďalšiu výmenu krížnym forhendom, ktorý Jamrichová už nevrátila.
15-15
Prvá výmena však skončila veľmi rýchlo, keď nečisto trafený bekhend Jamrichovej skončil za základnou čiarou.
15-0
Skvelý začiatok pre Jamrichovú vďaka priamemu bodu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Jamrichová a Podoroská sa už na kurte rozohrávajú a prvá sobotná dvojhra za krátko začne.
importantNa poslednú chvíľu zmena v slovenskej nominácii, pretože Annu Karolínu Schmiedlovú zrejme kvôli zdravotným prolémom nahradí stále len 16-ročná Renáta Jamrichová, ktorá absolvuje debut v národnom drese a bude to pre ňu poriadne ťažká skúška proti argentínskej jednotke Nadie Podoroskej.
Vitajte pri sledovaní barážového stretnutia o udržanie sa vo svetovej skupine Pohára Biellie Jean Kingovej medzi Slovenskom a Argentínou. Sobotný program otvorí dôležitý súboj tímových jednotiek vo dvojhre, pričom obidve včerajšie zápasy prehrali. Anna Karolína Schmiedlová veľmi prekvapivo prehrala s Juliou Rieraovou v dvoch setoch a Nadia Podoroská síce získala prvý set, ale Viktória Hrunčáková nepriaznivý vývoj otočila a vybojovala vyrovnávajúci bod. Posledný vzájomnný zápas sa medzi Schmiedlovou a Podoroskou odohral len pred tromi týždňami na turnaji v Monastire, napokon v tomto dramatickom trojhodinovom stretnutí uspela po obrate argentínska tenistka. Dúfajme, že Schmiedlová sa z tejto prehry poučila a podarí sa jej víťazne zareagovať aj na nečakaný včerajší neúspech, pretože ziskom druhého bodu môže Slovensko priblížiť k víťazstvu nad Argentínou.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Pohár Billie Jean Kingovej 2023: Slovenky vedú vďaka Jamrichovej