Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Remíza Košíc s ŠKP Bratislava

SITA|Publikované 15. mar 2009 o 19:01

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 24. kola hádzanárskej extraligy mužov.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 24. kola hádzanárskej extraligy mužov:

SOBOTA

ŠKP Bratislava - IS Košice 33:33 (12:17)

Najviac gólov: Kuchárik 7, Milan Kozák 6, Volentics 4 - Strapko 15, J. Kolesár 6, Urban 4

Pok. hody: 6/4 - 1/1, vylúčení: 1 - 4, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 300 divákov

Domáci urobili v prvom polčase zápasu s tímom IS Košice veľa technických chýb, o čom svedčí aj jeho výsledok (12:17). V druhom dejstve však Bratislavčania zlepšili svoj výkon a stiahli náskok súpera. Ešte niekoľko sekúnd pred koncom viedli domáci hádzanári o gól, Košičanom sa však podarilo vyrovnať a súperi sa rozišli nerozhodne (33:33).

NEDEĽA

HK 47 Trnava - MHC Edymax Bardejov 30:26 (15:12)

Najviac gólov: Lužák 11/3, Sakár 5, P. Stachovič 4 - D. Krok 8, Bokol 5, Ščepák 4

Pok. hody: 3/3 - 3/2, vylúčení: 4 - 3, rozhodovali: M. Baďura a Ondogrecula, 400 divákov

V prvom polčase sa družstvá striedali vo vedení, až v závere Trnava zvýšila na 15:12. V druhom polčase v 9. min domáci už viedli 22:17, ale v 22. min bol stav vyrovnaný 24:24. Trnavčania však veľkou bojovnosťou nakoniec zvíťazili 30:26.

Tatran Prešov - MŠK Hlohovec 42:27 (22:9)

Najviac gólov: Kozlov 8, Huňady 8/3, T. Mažár 5 - F. Zaťko 6, Kasagranda 5, Laho 4

Pok. hody: 4/3 - 3/1, vylúčení: 3 - 2, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 575 divákov

Prešov po sobotňajšej výhre a potvrdení víťazstva v českej lige nezačal stretnutie proti Hlohovcu najlepšie, pretože v 5. min prehrával 2:4, ale to bolo posledné vedenie hostí v stretnutí. Následne favorit v priebehu 8 minút otočil vývoj duelu na svoju stranu a náskok neustále zvyšoval. Hostia nekládli významnejší odpor a Prešov napokon zvíťazil vysoko 42:27.

HC Štart Nové Zámky - MŠK HANT Považská Bystrica 28:30 (16:12)

Najviac gólov: Peťko a Vadkerti po 6, Szapu a S. Mažár po 4 - Tůma 9/1, Ďuriš 7/3, Martin Kozák 4

Pok. hody: 4/2 - 7/4, vylúčení: 6 - 8, ČK: Ivanov (Nové Zámky) za tri vylúčenia, rozhodovali: Nagy a Z. Novák, 900 divákov

Domáci mali raketový vstup do zápasu. Rýchlo získali pomerne veľký náskok a v prvom polčase dominovali. Do druhého polčasu nastúpili mužstvá ako vymenené, hostia postupne zvrátili vývoj duelu na svoju stranu a umnou hrou napokon zvíťazili v pomere 30:28. Vyznamenali sa najmä gólmani Považskej Bystrice.