Švédi vytvorili nový rekord MS, tri góly strelili v extrémne krátkom čase

Fotka zo zápasu Lotyšsko - Švédsko na MS v hokeji 2024.
Fotogaléria (6)
Fotka zo zápasu Lotyšsko - Švédsko na MS v hokeji 2024. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. máj 2024 o 16:36

Švédi si presvedčivým víťazstvom 7:2 zabezpečili istotu štvrťfinále.

OSTRAVA. Švédski hokejisti vytvorili v zápase s Lotyšskom nový rekord majstrovstiev sveta, keď strelili tri góly v priebehu 26 sekúnd.

Prekonali tým výkon Kanaďanov, ktorí vsietili na MS 1986 tri góly Poľsku v priebehu 36 sekúnd (zvíťazili 8:3).

Švédi si presvedčivým víťazstvom 7:2 zároveň zabezpečili istotu štvrťfinále, v "slovenskej" B-skupine majú po 5 zápasoch plný počet 15 bodov so skóre 26:7.

Švédi vstúpili do zápasu proti Lotyšsku ideálne a po 1. tretine viedli 2:0. Lotyši však v úvode druhej časti vyrovnali, keď s v deň 36. narodenín gólovo presadil kapitán Kaspars Daugavinš, na ktorého krátko na to nadviazal Robert Mamčics.

V závere 33. minúty sa začal odvíjať nový rekord šampionátu, keď Fabian Zetterlund skóroval v čase 12:59 a o sedemnásť sekúnd upravil na 4:2 pre favorita.

Joel Eriksson Ek pridal piaty gól Švédov, keď na časomeri svietilo 13:25. Pri rekordnom zápise boli aj slovenskí rozhodcovia - hlavný Tomáš Hronský a asistent Oto Durmis.

Švédi budú v utorok od 20.20 h posledný súper Slovenska v základnej skupine MS.

Fotogaléria zo zápasu Lotyšsko - Švédsko na MS v hokeji 2024 (skupina B)
Domov»MS v hokeji 2024»Švédi vytvorili nový rekord MS, tri góly strelili v extrémne krátkom čase