Rangers i Severné Írsko 6 týždňov bez Laffertyho

SITA|23. mar 2009 o 21:28

Klub najvyššej škótskej futbalovej súťaže Rangers FC sa minimálne šesť týždňov bude musieť zaobísť bez zraneného útočníka Kyla Laffertyho.

GLASGOW.

Severoírsky reprezentant zároveň bude určite chýbať národnému tímu svojej krajiny v nadchádzajúcich belfastských stretnutiach v "slovenskej" 3. skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2010 do JAR proti Poľsku (sobota 28. marca od 18.15 h SEČ) a Slovinsku (streda 1. apríla od 20.45 h SEČ). Proti Poliakom by nemohol hrať ani v prípade priaznivého zdravotného stavu, a to pre žlté karty.

Dvadsaťjedenročný Lafferty si počas sobotňajšieho ligového stretnutia s Hearts (2:2) zranil priehlavok. V 10. min poslal domácich do vedenia, ale desať minút pred prestávkou ho nútene vystriedal Nacho Novo. Až utorňajšie vyšetrenie ukáže, či rodák z Enniskillenu stihne aspoň záver Scottish Premier League.