Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Vega nemá dostatočnú podporu, za šéfa FIFA bude kandidovať iba Infantino

Gianni Infantino už dlhodobo presadzuje zvýšenie počtu účastníkov majstrovstiev sveta. (Autor: TASR/AP)
SITA|6. feb 2019 o 10:03

Vega potreboval na svoju stranu aspoň päť krajín.

PARÍŽ. Gianni Infantino s veľkou pravdepodobnosťou zostane na čele Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) aj po júnových voľbách.

Jeho jediný reálny oponent Ramón Vega totiž v stanovenom termíne nedeklaroval dostatočnú podporu národných futbalových federácií.

Kandidáti na prezidenta FIFA potrebovali k 5. februáru prezentovať oficiálnu podporu minimálne piatich krajín združených v 211-člennej rodine FIFA.

Zatiaľ čo Infantina aktuálne podporuje až 179 národných federácií, u bývalého švajčiarskeho reprezentanta Vegu to nebola ani potrebná pätica krajín.

Exkluzívne o tom informoval webový portál ghannasoccernet.com.

Štyridsaťosemročného Infantina zvolili do funkcie šéfa svetového futbalu delegáti mimoriadneho kongresu FIFA 26. februára 2016.

Nahradil vtedy Seppa Blattera, ktorý po 18 rokoch musel odstúpiť pre silné podozrenia z napomáhania korupcii v strešnom orgáne svetového futbalu.

Keďže do ďalších volieb 5. júna v Paríži vstúpi otec štyroch detí Infantino bez protikandidáta, jeho opätovné zvolenie by mala byť formalita.

Švajčiarsky finančník Vega, ktorý si kedysi obliekal dresy Tottenhamu Hotspur či Celticu Glasgow, sa nádejal, že dokáže spojiť silné záujmové skupiny vo svete futbalu, ktoré vyjadrili nespokojnosť s Infantinom.

Ukázalo sa však, že táto podpora pre Vegu zostala iba v ústnej rovine. Zároveň potvrdila rýchlu adaptáciu Infantina v najvyšších futbalových kruhoch, kde si získal podporu aj tých najväčších futbalových konfederácií.

Súvisiace články