Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Patrí medzi kritikov Infantina. O post šéfa FIFA zabojuje aj Švajčiar Vega

Prezident FIFA Gianni Infantino. (Autor: TASR/AP)
SITA|1. feb 2019 o 10:04

Víťaz bude známy v júni.

ZÜRICH. Niekdajší švajčiarsky futbalový reprezentant Ramón Vega bude súperom Gianniho Infantina v tohtoročných voľbách prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Tie sa uskutočnia 5. júna na Kongrese FIFA v Paríži, rozhodnú hlasy 211 členských krajín.

Ako referuje web španielskeho denníka AS, 47-ročný Vega musí do uzávierky prihlášok (5. februára) predložiť všetky písomné podklady vrátane potvrdenej podpory minimálne piatich národných zväzov.

Vega, ktorého rodičia sú Španieli, tvrdí, že to nebude žiadny problém.

"Cestoval som po celom svete, stretol som sa s ľuďmi z oblasti politiky a futbalu. Mnohí mi sľúbili podporu, pretože cítia, že moja alternatíva je pozitívna a moje prípadné pôsobenie v pozícii prezidenta môže byť demokratickejšie," poznamenal Vega.

"Ostatné tri roky som strávil na cestách a mal som možnosť pochopiť obavy niektorých zväzov. Najmä tie menšie uvítali, že sa o svojich problémoch mohli porozprávať u nich doma, nie v Zürichu," pokračoval.

"Ak by existovala taká transparentnosť, ako tvrdí Infantino, jednotlivé zväzy by nemali toľko nezodpovedaných otázok. Mali sľúbených mnoho vecí vrátane finančných prostriedkov, ale nedostali nič," tvrdil.

"Členovia FIFA potrebujú väčšiu finančnú nezávislosť a tá sa dá dosiahnuť len s dobrým programom. Môžeme zlepšiť komunikáciu medzi jednotlivými konfederáciami. FIFA by mala fungovať ako jedna veľká rodina," doplnil Vega.

Rodák z Oltenu počas hráčskej kariéry pôsobil v Grasshopperse Zürich, Tottenhame Hotspur či Celticu Glasgow. Za Švajčiarsko, ktoré reprezentoval osem rokov (1993 - 2001), nastúpil v 23 dueloch a strelil jeden gól.

Zahral si ME 1996 v Anglicku.

Súvisiace články