Nadal už nebude hrať dlho. Nebude ho zaujímať tenis, vraví jeho strýko

Rafael Nadal.
Rafael Nadal. (Autor: SITA/AP)
SITA|4. aug 2019 o 22:21

Nadal bol podľa neho veľmi pokojné dieťa.

BRATISLAVA. Španiel Rafael Nadal už zrejme dlho nebude hrať tenis na vrcholnej úrovni. Jeho strýko a predtým aj dlhoročný tréner Toni Nadal uviedol, že Rafu už nebude zaujímať tenis, pokiaľ klesne na 40. miesto vo svetovom rebríčku.

Radšej vezme Federera na jachtu

Osemnásťnásobný grandslamový šampión tento rok získal svoj dvanásty titul na Roland Garros v Paríži a vo svetovom rebríčku mu dlhodobo patrí 2. priečka za veľkým srbským rivalom Novakom Djokovičom.

"Je to ťažké predpovedať, ale Rafa po tridsaťpäťke už asi nebude hrať tenis. Nikdy otvorene nehovoril o tom, kedy by chcel skončiť. Určite to však bude vtedy, keď už klesne v rebríčku na 40. miesto.

Vtedy ho už tenis nebude zaujímať a radšej vezme Rogera Federera na svoju jachtu," povedal Toni Nadal v rozhovore pre Le Journal du Dimanche, cituje ho aj portál tennisworldusa.org.

Nadal bol veľmi pokojné dieťa

Strojca úspechov Rafaela Nadala sa krátko vrátil aj k začiatkom súťažnej kariéry slávneho synovca.

"Bolo to v roku 2000 na chlapčenskom turnaji vo francúzskom Tarbes. Rafa vtedy zdolal vo finále Juliena Gelyho. O čosi neskôr prehral na turnaji s Richardom Gasquetom, ale v tom čase hral aj futbal na solídnej úrovni," skonštatoval Toni Nadal.

Na otázku, aké boli úplné začiatky Rafu s tenisom, odpovedal: "Prvú raketu som mu kúpil, keď mal štyri roky. Pamätám si, že do loptičky udieral z oboch strán obojručne. Pri podaní sme to skúšali s ľavou aj pravou a zariadili sme sa podľa reči tela.

Potom som zistil, že s ľavou mu to ide lepšie. Celkovo bol veľmi pokojné dieťa, ale na kurte sa snažil vždy odviesť čo najviac. A ešte niečo: prehrať lepšie znášal ako ja."

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Roland Garros»Nadal už nebude hrať dlho. Nebude ho zaujímať tenis, vraví jeho strýko