Pridal sa k Agassimu. Štěpánek sa stal definitívne Djokovičovým trénerom

Radek Štěpánek v objatí s Novakom Djokovičom ešte keď boli obaja aktívnymi hráčmi.
Radek Štěpánek v objatí s Novakom Djokovičom ešte keď boli obaja aktívnymi hráčmi. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. dec 2017 o 08:35

Srb už skôr priznal, že bývalého českého tenistu obdivoval.

PRAHA. Bývalý český tenista Radek Štěpánek definitívne rozšíril trénerský štáb Srba Novaka Djokoviča. V spolupráci s Američanom Andrem Agassim sa chce pokúsiť dostať Djokoviča opäť na vrchol mužského svetového rebríčka ATP. Informoval o tom server iDnes.cz.

Djokovič so Štěpánkom potvrdili uzavretie dohody vo štvrtok na Instagrame. "Toto je môj nový tím, toto je môj nový tréner. Už sa tešíme na štart novej sezóny," uviedol na sociálnej sieti 30-ročný Srb, ktorý ukončil sezónu na konci júla pre pretrvávajúce bolesti v pravom lakti.

Zo štvrtej pozície vo svetovom rebríčku sa prepadol až na dvanástu priečku. Na okruh ATP sa plánuje vrátiť v januári na turnaji v Dauhe, na ktorom triumfoval v uplynulých dvoch ročníkoch.

Obaja hráči v minulosti spolu často trénovali. Djokovič sa viackrát vyjadril, že na Štěpánkovi obdivuje jeho vytrvalosť a oddanosť tenisu. Dvojnásobný víťaz Davisovho pohára pred dvoma týždňami ukončil kariéru pre pretrvávajúce problémy s chrbticou.

Okrem dvoch celkových víťazstiev v Davisovom pohári získal Štěpánek bronz v mixe na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro s krajankou Luciou Hradeckou.

Počas pôsobenia v profikolotoči bol výborný deblista. Vo štvorhre má grandslamové tituly z Australian Open 2012 a US Open 2013, ktoré vybojoval po boku Inda Leandra Paesa.

Nachádzate sa tu: