Prvý bod má Marinčin, Kopecký: Hrali sme vynikajúco

Brankár Edmontonu Ben Scrivens (vpravo) a Martin Marinčin s číslom 85 vľavo.
Brankár Edmontonu Ben Scrivens (vpravo) a Martin Marinčin s číslom 85 vľavo. (Autor: SITA/AP)
TASR|2. nov 2014 o 07:16

Marinčin má prvý bod v sezóne, Columbus aj Daňo strácajú dych.

NEW YORK. Hokejisti New York Islanders prehrali v zápase NHL v noci na nedeľu v San Jose 1:3. V bránke hostí sa predstavil Slovák Jaroslav Halák, ktorý kryl 28 z 31 striel domácich.

Jeho spoluhráč a obranca Ľubomír Višňovský odohral vyše 22 minút a mal jeden mínusový bod.

Jediným Slovákom, ktorý sa v 12-zápasovom programe zapísal do štatistík kanadského bodovania, bol obranca Edmontonu Martin Marinčin, jeho asistencia ale Oilers k zisku bodom s Vancouverom nepomohla.

Canucks zvíťazili 3:2, pre Marinčina to bol prvý bod v ročníku.

Kopecký: Hrali sme vynikajúco

Carolina s obrancom Andrejom Sekerom vyhrala prvýkrát v sezóne, keď doma zdolala Arizonu 3:0, slovenský zadák odohral vyše 22 minút a zaznamenal jeden plusový bod.

Z výhry sa tešila aj Florida s útočníkom Tomášom Kopeckým, ktorá doma zdolala Philadelphiu 2:1.

"Hrali sme vynikajúco, hlavne čo sa týka obrannej činnosti a aj pri hre piatich proti piatim. Chýbali nám traja útočníci zo základnej zostavy, ale noví hráči ich výborne zastúpili,“ hodnotil zápas s Philadelphiou Tomáš Kopecký.

Floridu opäť podržal brankár Roberto Luongo. "Bol znovu naším najlepším hráčom. Trošku sme si skomplikovali poslednú tretinu, keď sme mali dosť vylúčených, ale napokon sme sa ubránili ich tlaku a inkasovali iba jeden gól v samom závere,“ dodal Tomáš Kopecký.

Chicago prehralo v Toronte 2:3, hosťujúci Marián Hossa skončil zápas s jedným mínusovým bodom a troma strelami pri odohratom čase 16:50 minúty. Jeho krajan Richard Pánik z Toronta odohral len čosi vyše štyroch minút.

Columbus s Markom Daňom podľahol na ľade New Jersey 2:3, mladý slovenský útočník odohral vyše 8 minút a trikrát vystrelil na bránu súpera. Blue Jackets prehrali piaty duel za sebou.

Lundqvist a Pavelec mali nuly

V Madison Square Garden v New Yorku nevideli diváci ani jeden gól z hry, brankári Rangers Henrik Lundqvist a Winnipegu Ondřej Pavelec boli skvelí. Čech vychytal v drese Jets prvý shutout od 8. novembra 2013. O výhre Winnipegu rozhodol v štvrtej sérii nájazdov Evander Kane.

"Dnes bol Pavelec jednoznačne našim najlepším hráčom," povedal tréner Jets Paul Maurice. Čisté konto vychytal aj Marc-Andre Fleury z Pittsburghu pri výhre 5:0 nad Buffalom. Na tretí shutout v posledných štyroch zápasoch mu stačilo osemnásť zásahov.

Výsledky NHL - sobota:

Boston - Ottawa 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 19. Marchand (P. Bergeron), 32. Fraser (L. Eriksson, Söderberg), 33. Fraser (Söderberg, Trotman), 43. Seidenberg - 20. Stone, 56. Zibanejad (Chiasson)

Carolina - Arizona 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 4. Lindholm (Bellemore, Gerbe), 18. Lindholm (Riley Nash, Faulk), 36. Tlustý (E. Staal, Faulk)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 22:28 min, 0+0, 1 strela, +1

New Jersey - Columbus 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Góly: 25. Židlický (Ryder, Severson), 49. Henrique (Jágr, Židlický), 51. Larsson (Salvador, Eliáš) - 2. Skille (Gibbons, Foligno), 33. Foligno (J. Johnson, Gibbons)

Marko Daňo (Columbus) odohral 8:12 min, 0+0, 3 strely

Florida - Philadelphia 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 10. W. Mitchell (J. Jokinen, Boyes), 56. Ekblad (B. Campbell, Hayes) - 60. Lecavalier (Voráček, Simmonds)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 19:38 min, 0+0, -1, 3 strely, 2 tr. min

Toronto - Chicago 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 15. Kadri (Winnik, Kessel), 26. Van Riemsdyk, 43. Holland (Komarov) - 17. B. Richards (Seabrook, Saad), 25. Seabrook (P. Kane)

Richard Pánik (Toronto) odoohral 4:12 min, 1 strela, Marián Hossa (Chicago) odohral 16:50 min, 3 strely, -1

Tampa Bay - Washington 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Góly: 7. Callahan (Boyle), 30. Palát (Kučerov, T. Johnson), 33. Kučerov (Brewer, T. Johnson), 43. Garrison (Stamkos) - 13. Johansson (Ovečkin, J. Kuznecov), 23. Fehr (Chimera, Carlson), 40. Brouwer (Johansson, Nicklas Bäckström)

New York Rangers - Winnipeg 0:1 po sam. nájazdoch

Rozhodujúci sam. nájazd E. Kane

Minnesota - Dallas 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly: 25. Granlund, 34. Dumba (Pominville, Parise), 40. Vanek (Parise, M. Koivu), 46. Niederreiter (R. Suter, Coyle) - 34. Fiddler (Oleksiak)

St. Louis - Colorado 3:2 sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 17. Tarasenko (Steen, Jackman), 41. Tarasenko (Pietrangelo), rozhodujúci samost. nájazd J. Lindström - 43. R. O´Reilly (MacKinnon, E. Johnson), 46. MacKinnon (E. Johnson, R. O´Reilly)

Pittsburgh - Buffalo 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 5. Kunitz (Hörnqvist, Crosby), 32. Comeau (Malkin, Dupuis), 37. Hörnqvist (Kunitz, Malkin), 43. Kunitz (Letang, Crosby), 54. Malkin (Crosby, Ehrhoff)

San Jose - New York Islanders 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 11. Hertl (Wingels, Nieto), 52. Couture (Braun, Vlasic), 56. Sheppard (Burish, Desjardins) - 9. Okposo (Leddy, Boychuk)

Jaroslav Halák odchytal celý zápas, mal 28 úspešných zákrokov, Ľubomír Višňovský (obaja New York Islanders) odohral 22:14 min, 0+0, -1, 2 strely

Edmonton - Vancouver 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 13. Eberle (T. Hall, MARINČIN), 38. Perron (Draisaitl, Ference) - 20. L. Sbisa (Higgins, Bonino), 37. Vey (Dorsett, Sestito), 45. Dorsett

• Jaroslav Halák (Islanders) 58:27 3/31 90,3

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

Domov»Hokej»NHL»Prvý bod má Marinčin, Kopecký: Hrali sme vynikajúco