Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Prvenstvo vo WHIL obhajuje Šaľa, nováčikom Partizánske

SITA|Publikované 5. sep 2008 o 10:34

Opakovaná

BRATISLAVA 5. septembra (SITA) - Siedmy ročník spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) sa pre víkendové povinnosti klubov v európskych pohároch síce začal v stredu šlágrom úradujúceho šampióna SR ŠKP Bratislava s aktuálnym vicemajstrom ČR HC Britterm Veselí nad Moravou (28:23), ale oficiálne sa sezóna 2008/2009 otvorí v sobotu 6. 9, keď je na programe hlavná porcia piatich duelov.

Slovenský vicemajster zo Šale privíta pražskú Slaviu, Iuventa Michalovce nastúpi v repríze súboja o bronz v národnom play off proti Trenčínu, Banská Bystrica bude hostiť Písek a Jindřichov Hradec si zmeria sily so Zlínom. Nováčik súťaže Partizánske, ktorý sa vracia do WHIL po ročnej prestávke, zavíta na palubovku úradujúceho českého majstra DHK Olomouc.

V interlige žien sa opäť predstaví 12 účastníkov, po šesť z oboch krajín. Celkové prvenstvo obhajuje Slovan Duslo Šaľa, tituly národných šampiónov ŠKP Bratislava a DHK Zora Olomouc. Staronovým účastníkom WHIL je Slávia Partizánske, ktorá nahradila v menoslove slovenských klubov do I. ligy zostupujúcu Nitru. Zloženie českých družstiev sa oproti vlaňajšku nemenilo.

Základnú časť súťaže pozostávajúcej z 22 kôl odohrajú družstvá systémom doma - vonku. Potom nasleduje nadstavbová časť - tzv. národné play off, do ktorého postúpia podľa postavenia v tabuľke štyri najlepšie tímy zo SR i ČR. Semifinále (1. - 4., 2. - 3.), finále aj stretnutie o 3. miesto sa v slovenskom i českom play off hrajú na tri víťazné zápasy (najskôr dva duely i prípadný piaty na palubovke lepšie umiestneného tímu). Noví šampióni budú známi najneskôr 20. mája 2009. Zo súťaže zostupuje najhoršie umiestnený slovenský klub po základnej časti, ktorého nahradí víťaz národnej ligy. V Česku sa uskutoční baráž medzi posledným tímom z WHIL a najlepším prvoligistom.


Program zápasov 1. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) 2008/2009:

sobota 6. 9.: DHK Zora Olomouc - HK Slávia Partizánske (17.30), ŠKP HK Banská Bystrica - Casta Sokol Písek (18.00), HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Slavia Praha (18.00), Iuventa Michalovce - HK Štart Trenčín (18.00)

TJ Házená Jindřichov Hradec - HC Zlín (18.00), ŠKP Bratislava - HC Britterm Veselí nad Moravou (28:23, predohrali v stredu 3. 9.)


Súvisiace články