Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Procházková v generálke pred sezónou skončila vo štvrťfinále

TASR|11. nov 2011 o 15:43

V generálke pred novou sezónou Svetového pohára FIS v behu na lyžiach sa slovenskej reprezentantke Alene Procházkovej nepodarilo výraznejšie presadiť.

MUONIO.

V kvalitne obsadenom šprinte klasickou technikou FIS-kategórie vo fínskom Muoniu v piatok skončila už vo štvrťfinále, keď vo svojom rozbehu obsadila až tretiu priečku a nepostúpila do najlepšej dvanástky.

Slovenka v dopoludňajšej kvalifikácii za severným polárnym kruhom pritom dosiahla šiesty najrýchlejší čas. "Na trati bolo dosť kamienkov a preto sme sa rozhodli, že bude bežať iba na tréningových lyžiach, aby sme nepoškodili pretekárske. Na nich to ale príliš dobre nešlo, boli pomalé," skonštatoval pre TASR tréner Ján Valuška. V rámci víkendového programu v Muonio sa ešte môže pred novou sezónou Procházková otestovať dvakrát na dlhých tratiach.

Prvý diel SP v nórskom Sjusjöne (19.-20. novembra), ktorý pre teplé počasie a nedostatok snehu nahradil Beitostölen, ešte Slovenka vynechá. Predstaví sa až v poslednom novembrovom víkende vo fínskom Kuusame (25.-27. novembra).

Súvisiace články