1. etapa: Bologna - Bologna, časovka jednotlivcov na 8,2 kilometra

1.Primož RogličSlovinskoJumbo-Visma12:54 min
8.Laurens de PlusBelgickoJumbo-Visma+ 35 s
9.Bauke MollemaHolandskoTrek-Segafredo+ 39 s
10.Damiano CarusoTalianskoBahrain-Merida+ 40 s

BOLOGNA. Slovinský cyklista Primož Roglič z tímu Jumbo-Visma zvíťazil v sobotňajšej prvej etape Giro d'Italia.

V úvodnej časovke jednotlivcov na 8,2 kilometra v okolí Bologne bol najrýchlejší časom 12:54 minúty a obliekol sa do ružového dresu.

Na druhej priečke sa umiestnil Brit Simon Yates (Mitchelton-Scott) s 19-sekundovým mankom, tretí bol domáci Talian Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), ktorý zaostal o 23 sekúnd.

"Som spokojný s týmto výkonom. Prvý deň je za nami a som rád, že sme začali úspešne," citoval 29-ročného Rogliča portál cyclingnews.com.

Líder stajne Jumbo-Visma zvíťazil za uplynulých trinásť mesiacov v celkovom hodnotení piatich zo šiestich etapových pretekov, na ktorých štartoval.

Tento rok ešte neprehral, keď nenašiel premožiteľa v Spojených arabských emirátoch, na Tirreno-Adriatico ani nedávno na Okolo Romandie vo Švajčiarsku.

Priebežné celkové poradie Giro d'Italia 2019

Domov»Cyklistika»Giro d'Italia»Úvodnú etapu na Giro d'Italia vyhral Roglič, Dumoulin skončil piaty