Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Atletika? Nie, hrávam hádzanú. Mladá Slovenka je zrazu hviezdou

Emma Zapletalová. (Autor: SAZ/Pavol Uhrin)
Juraj Berzedi|9. sep 2020 o 17:28

Prekonáva rekord za rekordom.

BRATISLAVA. Pred vyše rokom sa na tréningoch poriadne trápila. Bola unavená a malátna. Nemohla sa naplno odovzdať tomu, čo miluje.

„Nevedela som poriadne odbehnúť ani jednu rovinku. Moje telo nedokázalo regenerovať. Bolo to spôsobené chorobou,“ približuje slovenská atlétka Emma Zapletalová.

V novembri 2018 jej diagnostikovali mononukleózu. Z choroby sa spamätávala takmer celý nasledujúci rok.

„Keď si niekedy spomeniem, ako som sa vtedy cítila, bolo to strašné. Teraz som už zdravá a silnejšia. Fyzicky i mentálne,“ pokračuje 20-ročná Nitranka.

V posledných týždňoch ukazuje svoju výnimočnosť. Prekonáva osobné rekordy na tratiach od dvesto do štyristo metrov.

V utorok zažiarila na Zlatej tretre v Ostrave, kde v behu na 300 metrov prekážok zabehla čas 38,97 sekundy, piaty najlepší čas histórie.

„Momentálne mám z atletiky veľkú radosť. Prežívam čosi neopísateľné,“ priznáva.

Atletika? Nie, hrávam hádzanú

Jej hlavnou disciplínou je 400 metrov cez prekážky. Už keď na začiatku augusta prekonala výkonom 56,19 osobné i slovenské maximum, odborníci spozorneli.

Keď však na konci augusta na majstrovstvách Slovenska v Trnave zlepšila svoj čas presne o sekundu (55,19), zaujala aj atletický svet.

Týmto časom by sa na poslednej olympiáde v Riu de Janiero hravo dostala do semifinále a na minuloročných majstrovstvách sveta v Katare by jej len tesne uniklo finále.

Kto je táto mladá Slovenka, okolo ktorej bolo doteraz ticho?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články