Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Vlhová sa zaradila medzi ikony. A teraz ju čaká tvrdá rehoľa

Petra Vlhová. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|Publikované 27. dec 2019 o 11:33

Slovenka cez víkend štartuje v Lienzi.

LIENZ, BRATISLAVA. Tréningy, spánok, preteky, regenerácia a cestovanie. Pre slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú sa začína tvrdá rehoľa.

Na prelome rokov prichádza tradične najnáročnejšia časť jej sezóny. Za 23 dní musí zvládnuť sedem pretekov vo Svetovom pohári.

Liptovská rodáčka absolvuje tri slalomy, dva obrovské slalomy, paralelný obrovský slalom a alpskú kombináciu.

Nabitý program odštartuje cez víkend v Lienzi - v sobotu ju čaká obrovský slalom (prvé kolo o 10.30, druhé kolo o 13.30) a v nedeľu slalom (prvé kolo o 10.00, druhé kolo o 13.00)

„Bývame v Lienzi a trénujeme na kopci, ktorý je tridsať kilometrov od mesta. Vo štvrtok večer sa zjazdovka naliala vodou a v piatok tu trénovali všetky tímy,“ reagoval otec slovenskej pretekárky Igor Vlha.

Do kariéry svojej dcéry vložil množstvo financií. A spolu s manželkou Zuzanou obetujú aj kus zo svojho pohodlia.

Keď tréner Livio Magoni nariadil, že Vlhová bude na Vianoce v Taliansku, zbalili sa aj rodičia a odcestovali za ňou.

„Manželka sa toho trochu bála, lebo prvýkrát sme boli na Vianoce mimo domova. Napokon to však dopadlo výborne,“ načrtol Vlha.

Vianoce prežili v dedinke Vipiteno, v ktorej žije Vlhovej taliansky tréner. A okrem Slovenky tam trénovali aj švédske lyžiarky.

Nebola to však žiadna bezstarostná rodinná dovolenka. Vlhová každý deň tvrdo trénovala.

„Bolo tu málo vlekov a veľa zjazdoviek. Na Slovensku je to väčšinou naopak. Livio zabezpečil výborné podmienky,“ naznačil Vlha.

Vlhová dostala klasické darčeky

Talianske stredisko, v ktorom žije necelých sedemtisíc obyvateľov, mu veľkosťou pripomínalo Jasnú. A s rodinou sa tam cítili ako doma.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.