Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prešovskí hádzanári vyhrali v Belehrade

Hádzanári Prešova vybojovali cenné víťazstvo v Lige majstrov. (Autor: SITA AP)
SITA|Publikované 9. nov 2008 o 19:54

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 4. kola základnej D-skupiny Ligy majstrov mužov 2008/2009 na "horúcej" palubovke srbského tímu CZ Belehrad 31:27.

BELEHRAD. Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 4. kola základnej D-skupiny Ligy majstrov mužov 2008/2009 na "horúcej" palubovke srbského tímu CZ Belehrad 31:27 (15:11). Zverenci trénera Rastislava Trtíka vyhrali nad týmto súperom aj v polovici októbra pred domácim publikom rovnako štvorgólovým rozdielom (27:23), takže si definitívne zabezpečili minimálne 3. priečku, ktorá zaručuje účasť v 4. kole PVP. Prešovčanom patrí v aktuálnom poradí D-skupiny so ziskom 4 bodov 3. miesto len o horšie skóre za dánskym FCK Handbold A/S. Úradujúci slovenský šampión na budúcu nedeľu (16. 11. o 15.45 h) privíta v Tatran handball aréne bundesligový HSV Hamburg.

Výsledok - nedeľa - Liga majstrov mužov - D-skupina - 4. kolo:

RK Crvena Zvezda Belehrad (Srb.) - Tatran Prešov 27:31 (11:15)

Prešov úspešne zvládol úvod duelu, keď pomerne rýchlo získal štvorgólové vedenie (6:2). Hráčov Tatrana nevyviedlo z rytmu ani prerušenie, počas ktorého musel domáci tréner Igor Butulija upokojovať rozvášnených fanúšikov CZ. Slovenský šampión vychádzajúci z kvalitnej defenzívy a úspešných zákrokov brankára Krupu mal priebeh I. polčasu pod kontrolou. Domáci sa niekoľkokrát dotiahli na dva góly (6:8, 7:9, 8:10), ale zeleno-bieli sa potom od svojho súpera opäť odpútali. V 25. min vyhrávali zverenci trénera Trtíka 14:9 a o chvíľu 15:10, čo bol najvyšší rozdiel v prvej tridsaťminútovke. Belehradčanom sa pred prestávkou podarilo už len znížiť na 11:15.

Prešovčania pokračovali aj po zmene strán v nastúpenom trende. V 37. min už viedli 21:14 a keď desať minút pred koncom svietil na ukazovatli stav 28:20 v prospech hostí, o osude duelu bolo prakticky rozhodnuté. V záverečnej fáze zápasu domáci už len skorigovali na 27:31, ale ich prehra znamená, že sa v tabuľke už nemôžu dostať pred Tatran.

Tabuľka

1. Hamburg 4 4 133:100 8
2. Kodaň 4 2 2 125:120 4
3. Prešov 4 2 2 110:115 4
4. Belehrad 4 4 97:130

Doterajšie výsledky: Hamburg - Prešov 32:20, Belehrad - Kodaň 25:34, Prešov - Belehrad 27:23, Kodaň - Hamburg 31:34, Belehrad - Hamburg 22:38, Prešov - Kodaň 32:33, Hamburg - Kodaň 29:27

Program ďalších zápasov Tatrana Prešov v základnej D-skupine Ligy majstrov v hádzanej mužov 2008/2009:

5. kolo (16. 11.): 15.45 h Tatran Prešov - HSV Hamburg (Nem.)

6. kolo (22. 11.): 16.10 h FCK Handbold A/S (Dán.) - Tatran Prešov