Prešov zdolal bez problémov Košice

SITA|11. dec 2010 o 21:03

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 16. kola extraligy mužov v hádzanej.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 16. kola extraligy mužov v hádzanej:

ŠKP Bratislava - HC Štart Nové Zámky 35:31 (14:13)

Najviac gólov: Kucharík 11/3, Vereš 8, Štepanovský 6 - Rábek 12/4, Kleis 7/4, Szapu 3

Pok. hody: 6/4 - 9/8, vylúčení: 4 - 7, ČK: Slaninka za nešp. správanie - Straka za 3 vylúčenia, Szapu a Sivák za nešp. správanie, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 150 divákov

Domáci hráči si od úvodu držali mierny náskok, o ktorý tesne pred koncom prišli. Napokon sa im však podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Tatran Prešov - 1. MHK Košice 41:30 (19:10)

Najviac gólov: Sobol 11/5, Michal Urban 8, Antl 6/1 - Guzy 7/1, Hricišon 6/1, J. Kolesár 3/1

Pok. hody: 7/6 - 4/3, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Gedeon a Rapač, 667 divákov

Hostia prvý a posledný krát viedli v 3. min prvého polčasu, kedy na ukazovateli svietilo 0:2. Domáci potom prebrali iniciatívu a v 15. min už bolo 11:4 a do konca prvého polčasu zvýšili na rozdiel deviatich gólov. V druhom polčase už domáci viac mysleli na gólostroj a dosiahnutie štyridsiatky. Stretnutie sa napokon skončilo 11-gólovým rozdielom a domáci priaznivci sa dočkali aj vytúžených 40 strelených gólov. Veľmi dobrý výkon podal domáci brankár Krupa.