Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Prešov v českej extralige aj v sezóne 2008/2009

SITA|Publikované 21. mar 2008 o 13:00

PRAHA 21. marca (SITA) - Hádzanári Tatrana Prešov budú účinkovať v českej Zubr extralige aj v ďalšom súťažnom ročníku. Účasť úradujúceho slovenského šampióna odobrili zväzy oboch krajín (SZH a ČSH), na ...

PRAHA 21. marca (SITA) - Hádzanári Tatrana Prešov budú účinkovať v českej Zubr extralige aj v ďalšom súťažnom ročníku. Účasť úradujúceho slovenského šampióna odobrili zväzy oboch krajín (SZH a ČSH), na spečatenie štartu bol potrebný ešte súhlas klubov najvyššej českej súťaže mužov. Na tohtotýždňovej schôdzke ich zástupcov neďaleko Brna sa jednohlasne vyslovili za to, aby bol Prešov súčasťou Zubr extraligy aj v sezóne 2008/2009. Potvrdili sa tak informácie majiteľa Tatrana Miloslava Chmeliara, ktorý nedávno avizoval, že mužstvo zo Šariša bude v českej súťaži pokračovať. "Aj predseda ČSH Jaroslav Chvalný sa vyjadril, že štart Tatrana Prešov v končiacej sa základnej časti Zubr extraligy bol jednoznačným prínosom," poznamenal Chmeliar.

Zverencom trénera Martina Liptáka (od júla ho vo funkcii kormidelníka nahradí súčasný kouč Karvinej Rastislav Trtík) zostáva odohrať v českej extralige 2007/2008 už len jediný zápas. Ak v sobotu 22. 3. v Tatran handball aréne zdolajú v dohrávke 18. kola tím Házená Legata Hustopeče, stanú sa hneď pri svojom premiérovom štarte víťazmi základnej časti a získajú finančnú prémiu 250 000 Kč.


Súvisiace články