Prešov rozstrieľal Hlohovec

SITA|22. okt 2008 o 20:56

10. kolo slovenskej extraligy v hádzanej mužov.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov stredajších zápasov 10. kola slovenskej extraligy v hádzanej mužov 2008/2009:

• ŠKP Bratislava - IS Košice 25:28 (13:17)

Najviac gólov: Baďura 6/2, Štepanovský 5/2, Kuchárik 5 - Pecha 6/2, Baláž 5/2, Guzy 5

Pok. hody: 6/4 - 7/4, vylúčení: 5 - 7, rozhodovali: Cibere a Richvalský, 200 divákov

Bol to vyrovnaný zápas, z víťazstva sa však napokon so šťastím radovali Košice. O triumfe hostí z východu rozhodla koncovka duelu. Sedem minút pred koncom si dokázali vybudovať trojgólový náskok, ktorý už z rúk nepustili.

Tatran Prešov - MŠK Hlohovec 46:32 (21:17)

Najviac gólov: Pekár 8, Kozlov 8/2, Huňady 7/1, Mikéci 6 - F. Zaťko 9/3, Pupík 7, Cibulka 6

Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčení: 2 - 6, rozhodovali: Frimmer a Gabriš, 525 divákov

Hostia otvorili gólový účet stretnutia a s favoritom držali krok aj v ďalšom priebehu I. polčasu. V 16. min Hlohovec znížil na 8:9, ale hráči Tatrana si ešte do prestávky vypracovali štvorgólový náskok 21:17. Po zmene strán úradujúci slovenský šampión, ktorý nastúpil bez zraneného dirigenta hry Radčenka, rozdiel v skóre neustále zvyšoval, no vytúženej päťdesiatky v siete MŠK sa nedočkal. Prešovčanov čaká vo štvrtok dôležitý duel českej extraligy v Zubří.

HK 47 Trnava - MHC Edymax Bardejov 31:27 (13:15)

Najviac gólov: Stachovič 8, Ruman 5, Lužák 5/1 - Čorej 6/1, Hičo 4/2, Bokol, Cibere a D. Krok po 3

Pok. hody: 2/1 - 4/3, vylúčení: 8 - 7, ČK: 60. Baran (Trnava) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 450 divákov

V I. polčase akoby Trnavčanom nervozita zväzovala ruky, keďže veľmi túžili po víťazstve. Po zmene sa s týmto tlakom vyrovnali lepšie, svoju prevahu vyjadrili gólmi, keď získali 5 až 6-gólový náskok. V súboji dvoch nováčikov súťaže už vedenie z rúk nepustili, napokon dosiahli druhé tohtosezónne víťazstvo v extralige (31:27) a získali dôležité dva body v boji o záchranu.