West Brom boj o záchranu nevzdal, po Chelsea zdolal ďalšieho súpera

Domáci futbalista Matt Phillips prekonáva brankára Southamptonu.
Domáci futbalista Matt Phillips prekonáva brankára Southamptonu. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. apr 2021 o 23:39

V druhom zápase gól nepadol.

LONDÝN. Futbalisti West Bromwichu Albion zvíťazili v pondelňajšom dueli 31. kola anglickej Premier League nad FC Southampton 3:0.

Nadviazali tak na prekvapujúce víťazstvo z predošlého kola, keď na londýnskom Stamford Bridge zdolali hráčov Chelsea 5:2.

Napriek druhej výhre po sebe figuruje West Bromwich na predposlednom 19. mieste tabuľky, pričom na priečky zaručujúce záchranu stráca osem bodov.

Zápas proti Southamptonu zlomil v prvom polčase. V 32. minúte premenil penaltu Matheus Pereira a o tri minúty neskôr skóroval aj Matt Philipps. Po zmene strán uzavrel gólový účet zápasu Callum Robinson.

V druhom zápase pondelňajšieho programu mal domáci Brighton veľkú prevahu, ale opäť doplatil na zlú koncovku. S Evertonom tak iba remizoval 0:0.

Premier League - 31. kolo:

West Bromwich - Southampton 3:0 (2:0)

Góly: 32. Pereira (z 11 m), 35. Phillips, 69. Robinson

Brighton - Everton 0:0

Priebežná tabuľka

Domov»Futbal»Anglicko»West Brom boj o záchranu nevzdal, po Chelsea zdolal ďalšieho súpera