Momentka zo zápasu Manchester City - Arsenal.
Momentka zo zápasu Manchester City - Arsenal. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|28. aug 2021 o 15:40 (aktualizované 28. aug 2021 o 20:53)

Arsenal prežíva najhorší štart do sezóny v histórii klubu.

MANCHESTER. Futbalisti Arsenalu Londýn prežívajú najhorší štart do sezóny vo svojej klubovej histórii.

Arsenal po dvoch porážkach s Brentfordom a Chelsea (oba zápasy 0:2) prehral aj v sobotnom zápase 3. kola Premier League na ihrisku Manchestru City 0:5.

Zverenci Mikela Artetu sú v tabuľke poslední so skóre 0:9.

Sklamaní hráči Arsenalu Londýn po prehre proti Manchestru City. Klub prežíva najhorší štart do sezóny vo svojej histórii. (Autor: TASR/AP)

Arsenal inkasoval po prvý raz už v 7. minúte, keď sa po centri do šestnástky presadil hlavou Ilkay Gündogan.

O päť minút neskôr zvýšil Ferran Torres na 2:0 a v 36. minúte skomplikovalo hosťom vylúčenie Granita Xhaku, ktorý po nebezpečnom sklze videl červenú kartu.

Do konca polčasu dal Gabriel Jesus tretí gól. Po prestávke zavŕšili hladký triumf domácich Rodri a opäť Torres.

Druhé miesto v tabuľke hneď za City patrí Evertonu, ktorý si pripísal druhý triumf v sezóne. Na ihrisku Brightonu zvíťazil 2:0 po zásahoch Demaraia Graya a Dominica Calverta-Lewina.

Momentka zo zápasu Premier League Liverpool FC - Chelsea FC.
Momentka zo zápasu Premier League Liverpool FC - Chelsea FC. (Autor: TASR/AP)

V šlágri kola remizovali futbalisti Liverpoolu doma s londýnskou Chelsea 1:1. Hostia sa ujali vedenie v 22. minúte po góle Kaia Havertza.

V nadstavenom čase prvého polčasu dostal červenú kartu stredopoliar hostí Reece James, ktorý zahral na bránkovej čiare rukou.

Penaltu premenil Mohamed Salah a stanovil konečný výsledok. Liverpool dlhú prevahu o jedného hráča už viac nedokázal využiť.

Newcastle - Southampton 2:2 (0:0)

Góly: 55. Wilson, 90.+1 Saint-Maximin - 74. Elyounoussi, 90.+6 Ward-Prowse (z 11 m)

Tabuľka

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Arsenal dostal od City až 5 gólov. Chelsea zvládla dlhé oslabenie proti Liverpoolu