Manchester City nestačil na Chelsea, majstrovské oslavy musia počkať

Timo Werner z FC Chelsea v zápase Manchester City - FC Chelsea.
Timo Werner z FC Chelsea v zápase Manchester City - FC Chelsea. (Zdroj: SITA/AP)
TASR|8. máj 2021 o 16:21 (aktualizované 8. máj 2021 o 23:18)

Pozrite si výsledky dnešných zápasov Premier League.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City prehrali v sobotňajšom šlágri 35. kola Premier League s londýnskou Chelsea 1:2 a ešte si musia počkať na oslavy majstrovského titulu.

Na čele tabuľky majú pred mestským rivalom United náskok 13 bodov, odohrali o dve stretnutia menej a do konca sezóny môžu získať maximálne 15 bodov.

Chelsea sa stretne so City aj vo finále Ligy majstrov v Istanbule (29. mája).

Leeds United zvíťazil nad Tottenhamom Hotspur 3:1 a posunul sa na 9. miesto tabuľky. Domáci hráči sa ujali vedenia v 13. minúte, keď sa presadil Stuart Dallas.

Hostia vyrovnali zásluhou Heung-Min Sona, no tri minúty pred prestávkou poslal Leeds do vedenia svojím 15. gólom v sezóne Patrick Bamford. V 84. minúte poistil výhru domácich Rodrigo.

FC Liverpool zdolal FC Southampton 2:0 gólmi Sadia Maneho a Thiaga Alcantaru. V vatbuľke je šiesty so šesťbodovou stratou na Leicester. Leeds United zvíťazil nad Tottenhamom Hotspur 3:1 a posunul sa na 9. miesto tabuľky.

Hráči Crystal Palace zvíťazili na ihrisku posledného Sheffieldu United 2:0 po góloch Christian Benteke a Eberechiho Ezeho a patrí im 13. miesto v tabuľke.

Góly: 13. Dallas, 42. Bamford, 84. Rodrigo - 25. Son

Sheffield United - Crystal Palace 0:2 (0:1)

Góly: 2. Benteke, 88. Eze

Tabuľka

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Manchester City nestačil na Chelsea, majstrovské oslavy musia počkať