City pripravilo hráčov United o víťaznú sériu, Chelsea prehrala

Momentka zo zápasu Premier League Manchester United - Manchester City.
Momentka zo zápasu Premier League Manchester United - Manchester City. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. dec 2020 o 20:42

Manchesterské derby bolo chudobné na gólové šance.

LONDÝN. Sobotňajšie manchesterské derby United - City v rámci 12. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže sa skončilo nerozhodne 0:0.

United zaznamenali prvú bodovú stratu po predošlých štyroch víťazstvách, v tabuľke Premier League sú na 7. mieste o bod a jednu priečku pred mestským rivalom.

De Bruyneho zastavil Maguire

V opatrnom a na gólové šance chudobnom stretnutí mohli hráči City rozhodnúť o zisku troch bodov v 69. minúte, pokus Kevina de Bruyneho pred odkrytou bránou však v poslednej chvíli zrazil domáci kapitán Harry Maguire.

V závere sa pred šestnástkou súpera uvoľnil do šance Bruno Fernandes, ale ani jeho jedovatý pokus nezmenil bezgólové skóre, keď namieril tesne vedľa žrde.

Hráči Newcastlu United zvíťazili doma nad West Bromwichom Albion 2:1. Na expresný gól paraguajského krídelníka Miguela Almirona z prvej minúty odpovedal po zmene strán hosťujúci Darnell Furlong.

Posledné slovo však mal Newcastle, ktorých triumf vystrieľal v 82. minúte Dwight Gayle.

Séria Chelsea sa skončila

WBA sa nevyhrabal z pásma zostupu, Newcastle je v tabuľke priebežne jedenásty. Na súpiske Newcastlu pre zranenie stále chýbal slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý stál naposledy medzi žrďami ešte koncom júla.

Wolverhampton Wanderers v prvom stretnutí sobotňajšieho programu prehral na svojom štadióne s Aston Villou 0:1.

Hostia z Birminghamu, ktorí hrali od 85. minúty bez vylúčeného brazílskeho stredopoliara Douglasa Luiza, dokázali napriek početnej nevýhode strhnúť víťazstvo na svoju stranu vďaka premenenej jedenástke Anwara El-Ghaziho v nadstavenom čase.

V neúplnej tabuľke sa posunuli pred svojho sobotňajšieho súpera na 9. priečku, Wolverhampton zaostáva o bod a je dvanásty.

Hráči Chelsea prehrali na pôde Evertonu 0:1, jediný gól strelil v 22. minúte z pokutového kopu Gylfi Sigurdsson. Hráči Chelsea do soboty ťahali sériu 17 zápasov bez prehry vo všetkých súťažiach.

Premier League - 12. kolo

• FC Everton - Chelsea Londýn 1:0 (1:0)

Gól: 22. Sigurdsson (z 11 m)

• Newcastle United - West Bromwich Albion 2:1 (1:0)

Góly: 1. Almiron, 82. Gayle - 50. Furlong

/Martin Dúbravka (Newcastle) nefiguroval v zápise o stretnutí/

• Wolverhampton Wanderers - Aston Villa 0:1 (0:0)

Gól: 90.+4 El-Ghazi (z 11 m

ČK: 90.+5 Moutinho po druhej ŽK - 85. Luiz po druhej ŽK

• Manchester United - Manchester City 0:0
Domov»Futbal»Anglicko»City pripravilo hráčov United o víťaznú sériu, Chelsea prehrala