Tottenham si poradil so City. Liverpool má najvyšší náskok v histórii ligy

Oleksander Zinčenko dostal červenú kartu.
Oleksander Zinčenko dostal červenú kartu. (Autor: Ian Walton - TASR/AP)
Jerguš Radačovský, TASR|2. feb 2020 o 20:16

Arsenal stratil body s Burnley.

LONDÝN. Futbalisti Tottenhamu Hotspur zvíťazili v šlágri 25. kola najvyššej anglickej súťaže doma nad Manchestrom City 2:0.

Zverenci trénera Joseho Mourinha naplno bodovali druhýkrát za sebou a posunuli sa na 5. miesto v ligovej tabuľke.

City dohrávalo bez Zinčenka

Do vedenia sa mohlo dostať City v 40. minúte, no Ilkay Gündogan nepremenil pokutový kop.

V úvode druhého polčasu výrazne skomplikoval hosťom situáciu Oleksander Zinčeko, ktorý videl v 60. minúte druhú žltá kartu.

Domáci presilovku zužitkovali naplno, o tri minúty neskôr skóroval Steven Bergwijn, poistku pridal v 71. minúte Heung-Min Son.

Liverpool dosiahol rekord

Prehra City nahrala do kariet Liverpoolu, ktorý vedie na čele tabuľky už o 22 bodov.

Profil OptaJoe na Twitteri upozornil na zaujímavú štatistiku. Obrovský náskok Liverpoolu je absolútnym rekordom v histórii Premier League, ak sa berie do úvahy iba situácia po všetkých odohraných zápasoch v danom dni.

Liverpoolčania v 25 zápasoch získali 73 bodov, pričom iba raz remizovali s celkovým skóre 60:15.

Manchester City má na konte 51 bodov za 16 výhier, 3 remízy a 6 prehier. City strelilo viac gólov, ale v obrane je podstatne horšie so skóre - 65:29.

Arsenal Londýn remizoval na ihrisku Burnley 0:0. Hostia si pripísali štvrtý nerozhodný výsledok za sebou a v ligovej tabuľke sú na 10. mieste, o skóre pred svojím nedeľňajším súperom.

Premier League 2019/2020 - 25. kolo

• Tottenham Hotspur - Manchester City 2:0 (0:0)

Góly: 63. Bergwijn, 71. Son Heung-min

ČK: 60. Zinčenko (Manchester) po druhej ŽK

• Burnley - Arsenal Londýn 0:0

Domov»Futbal»Anglicko»Tottenham si poradil so City. Liverpool má najvyšší náskok v histórii ligy