Predbehol ich v tabuľke. Mourinhov Tottenham otočil zápas s Arsenalom

Futbalisti Tottenhamu sa tešia z víťazstva.
Futbalisti Tottenhamu sa tešia z víťazstva. (Autor: TASR)
TASR|12. júl 2020 o 15:04

Wolves nedal šancu Evertonu.

LONDÝN. Futbalisti Tottenhamu Hotspur vyhrali v severolondýnskom derby 35. kola anglickej ligy nad Arsenalom 2:1. V tabuľke sa dostali na ôsme miesto o dva body pred svojho nedeľňajšieho súpera.

Alexandre Lacazette poslal po štvrťhodine hry Arsenal do vedenia výstavnou delovkou spoza šestnástky, už o necelé tri minúty neskôr však veľkú chybu obrany hostí využil na vyrovnávajúci zásah Son Heung-min.

O triumfe Tottenhamu rozhodol v 81. minúte hlavou po rohovom kope Toby Alderweireld.

Leicester City prišiel o prvopolčasové vedenie a na štadióne Bournemouthu podľahol 1:4. Na štvrtom mieste, ktoré zabezpečuje miestenku v skupinovej fáze Ligy majstrov, má náskok jedného bodu pred piatym Manchestrom United. Ten však má k dobru pondelňajší zápas so Southamptonom.

Wolverhampton zdolal Everton 3:0 a v tabuľke im patrí šiesta pozícia, zaručujúca účasť v skupinovej fáze Európskej ligy.

"Wolves" zabrali naplno po dvoch predchádzajúcich prehrách, keď sa strelecky presadili Raul Jimenez z penalty v nadstavení prvého polčasu, Leander Dendoncker hneď po zmene strán a skóre spečatil Diogo Jota v 74. minúte.

Everton je bez víťazstva tri kolá a figuruje priebežne na 11. mieste.

Dva góly si pripísal aj Egypťan Trezeguet, ktorý zariadil triumf Aston Villy nad Crystal Palace 2:0. Domáci vyhrali v lige prvýkrát od januára, po desiatich dueloch bez plného bodového zisku a stále živia šancu na záchranu.

Momentálne ich od nej na 18. priečke delia štyri body. Crystal Palace prehral piatykrát za sebou a je štrnásty.

Premier League 2019/2020 - 35. kolo - výsledky - nedeľa

• Wolverhampton Wanderers - FC Everton 3:0 (1:0)

Góly: 45.+2 Jimenez (z 11 m), 46. Dendoncker, 74. Jota

• Aston Villa - Crystal Palace 2:0 (1:0)

Góly: 45.+4 a 59. Trezeguet

• Tottenham Hotspur - Arsenal Londýn 2:1 (1:1)

Góly: 19. Son Heung-min, 81. Alderweireld - 16. Lacazette

• AFC Bournemouth - Leicester City 4:1 (0:1)

Góly: 67. a 87. Solanke, 65. Stanislas (z 11 m), 83. Evans (vlastný) - 23. Vardy. ČK: 67. Söyüncü (Leicester)

Domov»Futbal»Anglicko»Predbehol ich v tabuľke. Mourinhov Tottenham otočil zápas s Arsenalom