Maurizio Sarri (vpredu) a Ole Gunnar Solskjaer.
Maurizio Sarri (vpredu) a Ole Gunnar Solskjaer. (Autor: SITA)
SITA|28. apr 2019 o 15:08

Leicester vysoko zdolal Arsenal.

MANCHESTER. V šlágri nedeľného 36. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League remizoval Manchester United s londýnskou Chelsea doma 1:1.

Štadión Old Trafford najprv rozjasal Juan Mata gólom v 11. min, no ešte pred koncom prvého polčasu dorazil ďalekonosnú strelu stopéra Antonia Rüdigera do siete domácich aktívny Marcos Alonso.

Manchester United aj naďalej stráca na 4. priečku tabuľky, kde sú momentálne práve futbalisti Chelsea, tri body.

Futbalisti Manchestru City sa opäť vrátil na čelo tabuľky anglickej Premier League. Rozhodla o tom ich výhra na ihrisku Burnley 1:0 v zápase 36. kola.

Najtesnejšie víťazstvo City zariadil v 63. minúte Sergio Aguero, ktorého strelecký pokus z vnútra šestnástky prešiel tesne poza bránkovú čiaru. City vedú o bod pred Liverpoolom a ak vyhrajú zostávajúce dve stretnutia, obhája titul.

Futbalisti Leicesteru zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 36. kola najvyššej anglickej súťaže nad Arsenalom Londýn 3:0.

Hostia hrali od 36. min bez vylúčeného Ainsleyho Maitlanda-Nilesa a v 58. min otvoril skóre domáci Youri Tielemans.

V závere ešte poistil víťazstvo dvoma presnými zásahmi Jamie Vardy. Kým Arsenalu patrí v tabuľke 5. miesto, Leicester sa posunul na ôsmu pozíciu.

Premier League - 36. kolo

Leicester - Arsenal Londýn 3:0 (0:0)

Góly: 86. a 90.+ Vardy, 58. Tielemans, ČK: 36. Maitland-Niles (Arsenal) po 2. ŽK

Burnley - Manchester City 0:1 (0:0)

Gól: 63. Aguero

Manchester United - Chelsea Londýn 1:1 (1:1)

Góly: 11. Mata - 43. M. Alonso

Domov»Futbal»Anglicko»Manchester City je späť v čele tabuľky, United remizoval s Chelsea