Dúbravka dostal dva góly, Newcastle napriek tomu dokázal zdolať Everton

Martin Dúbravka.
Martin Dúbravka. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. mar 2019 o 18:13

Tottenham prekvapujúco prehral.

LONDÝN. V sobotňajšom stretnutí 30. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy Newcastle otočil v St. James Parku duel s Evertonom a súpera zdolal 3:2.

Martin Dúbravka inkasoval po prvý raz v 18. minúte, keď ho prekonal Dominic Calvert-Lewin.

V 32. minúte vyrazil slovenský brankár center Andreho Gomesa, no iba na nohu Richarlisona a brazílsky útočník zvýšil na 2:0 pre hostí.

United po prvý raz skórovali v 65. minúte po tvrdom voleji Venezuelčana Joseho Salomona Rondona.

V 81. minúte svietil na tabuli po presnom zásahu Španiela Ayozeho Pereza stav 2:2 a ten istý hráč rozhodol šesť minút pred koncom riadneho hracieho času, že tri body zostanú v Newcastli.

Zachraňujúci sa Southampton obral o body Tottenham, keď sa mu podarilo zvíťaziť nad tretím tímom tabuľky 2:1.

Líder tabuľky Manchester City zdolal Watford 3:1 a urobil tak ďalší krok za obhajobou titulu.

O všetky tri presné zásahy domácich sa postaral v druhom polčase v rozpätí trinástich minút Raheem Sterling.

Góly: 46., 50. a 59. Sterling - 66. Deulofeu

Domov»Futbal»Anglicko»Dúbravka dostal dva góly, Newcastle napriek tomu dokázal zdolať Everton