Liverpool rozhodol šláger kola v priebehu dvoch minút, uspel aj Manchester City

Hráči Liverpool FC na ilustračnej fotografii.
Hráči Liverpool FC na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. apr 2019 o 18:44

Kluby na prvých dvoch miestach delí bod.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City zvíťazili nad hráčmi Crystal Palace 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 34. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League.

Dvomi gólmi sa na triumfe City podieľal krídelník Raheem Sterling, tretí presný zásah pridal v 90. minúte brazílsky útočník Gabriel Jesus. Jediný gól domáceho tímu strelil v 81. minúte kapitán Luka Milivojevič.

Hostia z Manchestru si pripísali deviaty ligový triumf v sérii a zaistili si miestenku do skupinovej fázy Ligy majstrov 2019/2020.

Hráči City zatiaľ naposledy nestačili 29. januára na Newcastle (1:2) v bránke so Slovákom Martinom Dúbravkom.

FC Liverpool zdolal FC Chelsea 2:0 a zostáva na čele ligovej tabuľky. O triumfe domácich rozhodli góly Sadia Maného a Mohameda Salaha v rozmedzí dvoch minút.

Klub z Anfield Road má na prvom mieste dvojbodový náskok pred druhým Manchestrom City, ten však odohral o jeden duel menej.

Premier League - 34. kola

• Crystal Palace - Manchester City 1:3 (0:1)

Góly: 81. Milivojevič - 15. a 63. Sterling, 90. Gabriel Jesus

• FC Liverpool - Chelsea 2:0 (0:0)

Góly: 51. Mané, 53. Salah

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool rozhodol šláger kola v priebehu dvoch minút, uspel aj Manchester City