Aston Villa veľmi smolne prehrala, Leicester nestačil na nováčika

Ollie Watkins posiela loptu do brvna.
Ollie Watkins posiela loptu do brvna. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|30. nov 2020 o 20:45

Slovenský brankár do zápasu nezasiahol.

LONDÝN. Futbalisti FC Fulham zvíťazili v pondelňajšom stretnutí 10. kola najvyššej anglickej súťaže na pôde Leicestru City 2:1.

Hostia zaznamenali len druhé víťazstvo v sezóne a dostali sa z pásma zostupu. Naopak, Leicester prehral druhý duel v sérii a nevyužili šancu dotiahnuť sa na líderske duo Tottenham Hotspur a FC Liverpool.

Fulham spravil dôležitý krok k zisku troch bodov už v prvom polčase, keď v rozpätí ôsmich minút skórovali Ademola Lookman a Ivan Cavaleiro.

V druhom polčase už len upravil skóre na konečných 1:2 Harvey Barnes. Slovenský brankár hostí Marek Rodák bol na lavičke náhradníkov.

V pondelok uspel aj londýnsky West Ham, ktorý vďaka dvom gólovým hlavičkám zdolal Aston Villu 2:1. Za domácich skórovali v úvode polčasov Angelo Ogbonna a Jarrod Bowen.

Smoliarom zápasu bol jednoznačne hosťujúci Ollie Watkins.

V 74. minúte napálil loptu z bieleho bodu do brvna a v nadstavenom čase mu nebol pre mimoriadne tesný ofsajd uznaný jeho vyrovnávajúci gól.

Premier League - 10. kolo:

• Leicester City - FC Fulham 1:2 (0:2)

Góly: 86. Barnes - 30. Lookman, 38. Cavaleiro (z 11 m)

/M. Rodák (Fulham) bol na lavičke náhradníkov/

• West Ham United - Aston Villa 2:1 (1:1)

Góly: 2. Ogbonna, 46. Bowen – 25. Grealish

Domov»Futbal»Anglicko»Aston Villa veľmi smolne prehrala, Leicester nestačil na nováčika