Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prehra SR v predĺžení, v sobotu o 15. miesto

SITA|Publikované 1. aug 2008 o 19:19

BRAŠOV 1. augusta (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov neuspela na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Rumunsku (25. 7. - 3. 8. 2008) ani vo svojom šiestom vystúpení. Zverenci trénera Jána ...

BRAŠOV 1. augusta (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov neuspela na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Rumunsku (25. 7. - 3. 8. 2008) ani vo svojom šiestom vystúpení. Zverenci trénera Jána Hruščáka podľahli v piatkovom stretnutí skupiny o 13. - 16. miesto v Brašove rovesníkom zo Slovinska 39:45 po predĺžení (37:37, 19:17). Mladí Slováci budú mať poslednú šancu pripísať si na svoje konto aspoň jedno víťazstvo v sobotu 2. augusta o 11.30 h SELČ, keď nastúpia proti Chorvátsku.

"Všetci sme dúfali, že konečne vyhráme. Bohužiaľ, opäť nám to nevyšlo, hoci sme boli blízko k víťazstvu. Mali sme navrch a takmer celý druhý polčas sme vyhrávali. V jeho závere sa súper pri našich vylúčeniach dotiahol, polminúty pred koncom sme si za jednogólového vedenia zobrali oddychový čas, no napriek tomu sme situáciu nezvládli. V predĺžení nás už Slovinci prevýšili. Sme sklamaní a je to škoda, pretože v riadnom hracom čase sme neboli horším tímom, no napokon sme vysoko prehrali. Radi by sme sa však rozlúčili so šampionátom úspešne, takže v sobotu zabojujeme o 15. miesto," povedal pred agentúru SITA tréner juniorov SR Ján Hruščák.

skupina o 13. - 16. miesto (Brašov):

Slovensko - Slovinsko 39:45 po predĺžení (37:37, 19:17)

Zostava a góly SR: Boháč, Popčák - Berner 1, P. Hruščák 4/2, Styrančák, Kopčo 1, Sivák, Maroš Baláž 5, Firit 9, Guzy 4, Mokriš 6, Kuchárik, Auer, T. Urban 9/2

Najviac gólov za Slovinsko: Razgor 11, Dolenec 9

pok. hody: 4/4 - 4/4, vylúčení: 9 - 6, rozhodovali: Özdeniz a Erdogan (obaja Tur.), 100 divákov

Úvod stretnutia sa niesol vo vyrovnanom duchu. Slováci síce viedli o jeden až dva góly, ale potom súper otočil vývoj a získal štvorgólový náskok. Zverenci trénera Hruščáka však zmobilizovali svoje sily a ešte do polčasovej prestávky predovšetkým zlepšenou obranou a efektívnosťou v útoku naklonili misky váh na svoju stranu (19:17). Aj po zmene strán pokračovali v sústredenom výkone, vďaka čomu sa prepracovali až k štvorgólovému vedeniu. Slovinci však s pribúdajúcimi minútami začali z neho ukrajovať. Necelú polminútu pred koncom za priaznivého stavu 37:36 spravili slovenskí hráči technickú chybu, prišli o loptu a súper si vyrovnávajúcim gólom tri sekundy pred uplynutím záverečnej minúty riadneho hracieho času vynútil predĺženie (2 x 5 min). V ňom už ovládli dianie Slovinci, ktorí využili vylúčenia mladých hádzanárov SR i nízku úspešnosť brankárov (len 1 zásah pri 10 strelách) na vybojovanie si hladkého víťazstva 45:39.

Chorvátsko - Estónsko 25:27 (14:16)