Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Prázdne tribúny? Futbalisti v Singapure chodia lákať po domoch

Futbalisti na jednej z návštev. (Autor: todayonline.com)
TASR|25. feb 2013 o 17:27

Futbalisti jedného zo singapurských klubov naháňajú fanúšikov. Pozývajú ich zápasy.

TOA PAYOH. Netradičným spôsobom sa rozhodli bojovať s riedko zaplnenými tribúnami futbalisti singapurského klubu Balestier Khalsa.

Chodia od dverí ku dverám, aby získali novú fanúšikovskú základňu.

"Čím častejšie hráči klopú na dvere, tým vyššia je šanca, že sa zoznámia s obyvateľmi," hovorí šéf klubu predsedu klubu Thavanes. "Kto vie, možno budú zvedaví a rozhodnú sa navštíviť jeden alebo dva zápasy."

Na vlastnej koži zažil túto marketingovú akciu obyvateľ singapurskej štvrte Toa Payoh - Harpit Singh Sindu. Píše o tom server todayonline.com.

Viac sa zaujímajú o anglickú ligu

Keď Harpit otvoril dvere svojho bytu, stála za nimi skupina futbalistov a veselo sa škerili. Mávali brožúrou, ktorou propagovali nasledujúci domáci zápas.

Obranca Paul Cunningham podal Harpitovi ruku a povedal: "Sme z Balestier Khalsa, miestneho futbalového klubu S-League a radi by sme vás pozvali na náš sobotňajší zápas. Priveďte aj svojich rodinných príslušníkov."

Harpit akciu ocenil. "Kluby S-League sa chcú prezentovať štvrti, v ktorej žijeme." Je podľa neho logické, že kluby oslovia tých, ktorí by im mohli pomôcť.

Singapurčania sú síce veľkými futbalovými fanúšikmi, ale viac sa zaujímajú o sledovanie anglickej Premier League a najmä televíznych zápasov Manchestru United, FC Liverpoolu a Arsenalu Londýn.

Domáce kluby ako Balestier, Woodlands Wellington, či Tanjong Pagar United sa tak dostávajú na vedľajšiu koľaj.

Priemerná návšteva? 932 divákov

Priemerná návšteva v dvanásťčlennej singapurskej S-League v minulom roku poklesla na 932 divákov.

Thavaneson dúfa, že nápad s návštevami od domu k domu, pomôže vypredať ich malý štadión v centrálnej časti Singapuru.

"V Toa Payoh žije okolo 100-tisíc obyvateľov, ak dokážeme prilákať tri percentá z nich na štadión, budeme mať plno stále," dodal Thavaneson.

Súvisiace články