Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Popradský hokej má nového výkonného riaditeľa

Petra Žifčáka (vľavo) strieda na poste výkonného riaditeľa klubu Ľudovít Jurínyi (vpravo). (Autor: Richard Hudeček)
SITA|Publikované 16. sep 2016 o 12:01

Petra Žifčáka strieda Ľudovít Jurínyi.

POPRAD. Peter Žifčák odchádza z pozície výkonného riaditeľa HK Poprad a bude pokračovať v klube na inej pozícii - obchodného riaditeľa.

Po turbulentnom období, v ktorom v expresne krátkom čase došlo popri ozdravení klubu a vyrovnaní starých záväzkov aj k celkovej zmene jeho imidžu, vzniká priestor pre nové riešenia a ľudí.

Novým výkonným riaditeľom HK Poprad sa stáva Ľudovít Jurínyi.

"Ako rodený Popradčan a bývalý aktívny popradský hráč je to pravý srdciar, a to tento klub dnes potrebuje. Je to mladý, šikovný a fundovaný manažér, ktorý má veľký potenciál posunúť klub tam, kam by mal HK Poprad vzhľadom na jeho históriu a súčasné postavenie patriť. V prípade, ak ma požiada o pomoc, budem mu maximálne nápomocný," uviedol Peter Žifčák.

Krízový menežment sa skončil

Žifčáka zvolilo vedenie popradského hokeja do funkcie výkonného riaditeľa a konateľa tesne pred koncom roka 2015.

Vystriedal dlhoročného funkcionára Tibora Turana, ktorého odvolala správna rada. Teraz tvrdí, že jeho čas z pozície krízového manažéra pod Tatrami sa naplnil.

"Klub je zdravý, bez dlhov a pripravený čeliť novým moderným výzvam v športovej a marketingovej sfére. Ozdravili sme klub vo finančnej aj manažérskej oblasti, realizovali nový a efektívny marketingový program, čím sme si získali dôveru nielen verejnosti, ale aj významných partnerov. Sme im za to veľmi vďační, je to pre nás záväzok pokračovať v nastolenom trende".

Dostal ponuku od zväzu

Dôvod, prečo Peter Žifčák z pozície konateľa HK Poprad odchádza je jednoznačný.

"Dostal som kvalitnú ponuku pracovať na rozvojovom mládežníckom programe pre SZĽH. Sám som preto inicioval zmenu môjho pracovného zaradenia v rámci štruktúr HK Poprad. Naďalej v klube zostávam na pozícii obchodného riaditeľa a som poverený vedením úseku mládeže HK Poprad. Myslím si, že je to dobré riešenie pre všetky strany".

Žifčák tvrdí, že popradský klub už ide správnym smerom a je na toto smerovanie právom hrdý.

"Má kvalitnú akcionársku štruktúru, verných a oddaných fanúšikov a výbornú prácu s mládežou. Chcem sa poďakovať za dôveru akcionárom, fanúšikom a partnerom klubu. Verím, že spoločne zažijeme v Poprade ešte veľa zábavy," dodal P. Žifčák.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.