Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Poprad posilnil reprezentačný obranca Kozák

Jedným z nových žilinských hráčov je aj Lukáš Kozák. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 27. aug 2018 o 17:25

Pod Tatrami sa mu zapáčilo na prvý pohľad.

POPRAD. Slovenský hokejový reprezentant Lukáš Kozák sa stal novou posilou HK Poprad.

Informoval o tom klubový web. Dvadsaťšesťročný obranca pôsobil v minulej sezóne v Slovane Bratislava, Dukle Trenčín i v Žiline.

O odchovanca martinského hokeja sa zaujímalo viacero klubov.

Páčil sa mu prístup klubu

"Pre Poprad som sa rozhodol v posledných dňoch z dôvodu, že rokovania medzi mnou a klubom sa niesli vo veľmi profesionálnom a serióznom duchu. Nesprevádzali ich žiadne naťahovania a všetko prebehlo expresne rýchlo. Ja som sa bavil s pánom Jurinyim ešte tesne po konci minulej sezóny, keď som mal ponuky z viacerých klubov. Čakal som však na ponuku zo zahraničia, ktorá však neprišla v takej podobe, aby som kvôli nej mal vycestovať mimo Slovenska. Už po pár hodinách v Poprade musím povedať, že je to tu všetko na profesionálnej úrovni. Či sa bavíme o hráčoch či tréningových možnostiach, alebo o zákulisí a atmosfére vo vedení klubu. Preto sa nebojím mať tie najvyššie ciele," povedal Kozák pre oficiálnu webovú stránku klubu.

Záujem mali už dlhšie

Z kvalitnej posily sa teší aj riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

"O Lukáša sme mali záujem okamžite po konci minulej sezóny, odkedy sme boli v kontakte. Som veľmi rád, že bude hrať v nasledujúcom období v drese s kamzíkom na hrudi. Je to typ obrancu, ktorý nám určite pomôže, nepodcení žiaden súboj a svojou tvrdosťou je nepríjemný pre každého súpera."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.