Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Poprad má s HC Lev opäť šancu na KHL

Minulé leto už hráči HC Lev v Poprade aj trénovali. Budúci rok tu asi budú aj hrať KHL. (Autor: SITA)
Jozef Kotris|15. feb 2011 o 17:31

KHL na Slovensku je opäť reálna. Popradský klub je zatiaľ opatrný. Prezident súťaže Medvedev potvrdil, že ak prijmú nového člena, bude to HC Lev.

BRATISLAVA. Kontinentálnu hokejovú ligu môže v budúcej sezóne rozšíriť iba slovenský Lev Poprad. Klub, ktorý sa pokúšal dostať do prestížnej ligy aj minulý rok, má podľa prezidenta KHL Alexandra Medvedeva opäť reálnu šancu hrať v prestížnej súťaži. V Poprade sú zatiaľ opatrní.

„Predložili sme všetky potrebné dokumenty, pán prezident to potvrdil a vieme, že vedenie súťaže sa tomu bude venovať v nasledujúcich dňoch. Preto ešte nie je čas hovoriť o podrobnostiach," povedal riaditeľ komunikácie HC Lev Zdeněk Šesták.

Ak sa klub zaujíma o štart v takej prestížnej súťaži, je pravdepodobné, že má predbežné dohody s hráčmi aj reklamnými partnermi.

Nádejní hráči HC Lev
  • Švéd Emil Lundberg netají, že do Popradu prišiel pre plány hrať KHL.
  • V letnom tréningovom kempe boli Radoslav Suchý, Róbert Petrovický a Jiří Bicek.
  • Za KHL prišli do Popradu Kyle Wanvig a Brandon Rogers.

Dvaja už v Poprade

Zo zámoria už prišli do Popradu kanadský útočník Kyle Wanvig a americký obranca Brandon Rogers. Zatiaľ nastupujú v drese extraligistu, o rok by radi hrávali v Poprade domáce zápasy KHL. Otvorene o tom nehovoria, ale pripustili, že prišli s víziou zahrať si KHL.

„Kontaktoval ma agent a povedal mi, že má o mňa záujem jeden slovenský klub. Povedal som si, že je to pre mňa dobrá príležitosť. Počul som, že je snaha, aby tu hrávali KHL. Určite by to bolo dobré pre vaše mesto. Rád by som bol toho súčasťou," povedal 30-ročný Wanvig.

O dva roky mladší Rogers pôsobil doteraz iba v zámorských súťažiach. „O KHL som počul a určite by som si v tejto kvalitnej súťaži rád zahral. To je však otázka budúcnosti, teraz sa musíme sústrediť na to, čo nás ešte čaká v tejto sezóne."

Ani miláčik popradských fanúšikov Švéd Emil Lundberg netají, že do klubu prišiel pre plány hrať v KHL.

Je zrejmé, že Lev bude úzko spolupracovať s extraligovým Popradom. Konateľ HC Lev Roman Slavčev je zároveň členom správnej rady HK Poprad.

Každý klub KHL má aj mládežnícky tím, ten popradský by mal pôsobiť pod názvom Tatranskí vlci.

Minulý rok to zastavil zväz

HC Lev sa pokúšal o vstup do Kontinentálnej ligy najskôr v Hradci Králové. Neskôr preniesol projekt do Popradu.

S popradským klubom minulé leto aj rátali v rozpise zápasov pre novú sezónu, v júli 2010 odštartovali aj tréningový kemp, v ktorom boli napríklad aj Radoslav Suchý, Róbert Petrovický a Jiří Bicek.

Klub mal vstúpiť do ligy s rozpočtom asi sedem miliónov eur, čo je na pomery KHL nízka suma. Celý projekt stroskotal na Slovenskom zväze ľadového hokeja, ktorý nechcel HC Lev prijať za svojho člena.

Teraz by malo byť všetko v poriadku, SZĽH prijal v októbri minulého roka HC Lev za člena. Slovensko by sa teraz mohlo stať prvou krajinou mimo bývalého Sovietskeho zväzu, kde by sa hrala KHL.

Súvisiace články