Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Poľský prezident chce o zimnej olympiáde hovoriť s Gašparovičom

Zakopane. (Autor: WIKIMEDIA)
SITA|14. jan 2013 o 18:58

Bez našich slovenských susedov nemôžeme olympijské hry 2022 usporiadať, tvrdí prezident Komorowski.

VARŠAVA. Poľsko je pripravené podať spoločne so Slovenskom kandidatúru na usporiadanie zimných olympijských hier v roku 2022.

O tejto téme sa bude hovoriť aj na nadchádzajúcom stretnutí prezidentov Poľska, Slovenska a Česka Bronislawa Komorowského, Ivana Gašparoviča a Václava Klausa vo Wisle.

ZOH 2022
Ako by to podelili
  • Krakov - hlavný hostiteľ
  • Zakopane - klasické lyžovanie a snoubording
  • Jasná - zjazdové lyžovanie
  • mestá v oboch krajinách - hokej

"Budem o tom rokovať so slovenským prezidentom. Som presvedčení, že obaja aj s vládami našich krajín prijmeme rozhodnutia a podporíme organizáciu zimných olympijských hier v roku 2022 v Tatrách," povedal Komorowski.

Slovenskí a poľskí diplomati vidia optimisticky spoločnú kandidatúru tatranského regiónu.

Hostiteľom športového sviatku by bol poľský Krakov, Zakopané by hostilo disciplíny v klasickom lyžovaní a snoubordingu, slovenská Jasná zasa v zjazdovom lyžovaní.

Obe krajiny by si podelili skupiny hokejového turnaja. Poliaci sa spoliehajú pri kandidatúre na skúsenosti s usporiadaním futbalového Euro 2012 spoločne s Ukrajinou.

Najbližšie ZOH v roku 2014 bude hostiť Soči, o štyri roky neskôr príde na rad kórejský Pjongčang. O usporiadateľovi ZOH 2022 sa rozhodne v roku 2015.

"Bez našich slovenských susedov nemôžeme zimné olympijské hry usporiadať, pretože naše hory nie sú tak rozsiahle, ako by sme na tento sviatok potrebovali," dodal Komorowski.

Súvisiace články