V siedmej minúte vyhrávala o dva góly. FC Barcelona zdolala Real Madrid

Hráči FC Barcelona sa po zdolaní Realu Madrid mohli radovať z trofeje.
Hráči FC Barcelona sa po zdolaní Realu Madrid mohli radovať z trofeje. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|30. júl 2017 o 07:44

Veľké španielske derby ovládli hráči katalánskeho klubu.

NASHVILLE, MIAMI. V prestížnom súboji na Medzinárodnom pohári majstrov v Spojených štátoch amerických zvíťazili futbalisti FC Barcelona nad úhlavným rivalom zo španielskej ligy Realom Madrid 3:2.

Katalánci mali skvelý vstup do súboja, ktorý sa hral pred 66-tisícovou kulisou na štadióne v Miami. Vďaka Lionelovi Messimu a Ivanovi Rakitičovi viedla Barcelona už v 7. minúte dvojgólovým rozdielom.

Súper však v štrnástej minúte znížil presným zásahom Matea Kovačiča a ešte do prestávky vyrovnal zásluhou Marca Asensia.

Pozrite si najlepšie momentky zo súboja FC Barcelona - Real Madrid: fotogaléria

30.7.2017

V 50. minúte strelila Barcelona rozhodujúci gól z kopačky Gerarda Piqueho po centri Neymara. Real bude mať príležitosť revanšovať sa súperovi za prehru už o dva týždne na Camp Nou v súboji o španielsky Superpohár.

FC Barcelona sa zároveň stala celkovým víťazom Medzinárodného pohára majstrov. Katalánsky klub vyhral na turnaji všetky tri zápasy, pred Realom Madrid zdolal aj Manchester United (1:0) a Juventus Turín (2:1).

V ďalšom zápase zámorského predsezónneho turnaja si v anglickom derby Manchester City poradil v Nashville s Tottenhamom hladko 3:0.

14. Kovačič, 36. Asensio - 3. Messi, 7. Rakitič, 50. Pique

Domov»Futbal»Španielsko»V siedmej minúte vyhrávala o dva góly. FC Barcelona zdolala Real Madrid