Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Podľa Popluhára je postup kolektívnym dielom

SITA|Publikované 1. dec 2008 o 12:05

Hádzanárky Slovenska sa v Dabrowej Górniczi nečakane stali víťazkami turnaja 3. skupiny I. fázy kvalifikácie o postup na MS 2009 v Číne.

DABROWA GÓRNICZA/BRATISLAVA. Hádzanárky Slovenska sa v Dabrowej Górniczi nečakane stali víťazkami turnaja 3. skupiny I. fázy kvalifikácie o postup na MS 2009 v Číne, keď uspeli vo všetkých štyroch zápasoch. Tréner Ľubomír Popluhár síce hovoril, že cieľom jeho družstva je postup do play off, ale jednoznačnými favoritkami boli v domácom prostredí Poľky.

"Nedá sa povedať, že by sme formu dobre načasovali. Stretli sme sa, štyrikrát si zatrénovali a potom nás už čakal turnaj v Dabrowej Górniczi. Dievčatá mali toho dosť už pred kvalifikáciou, niektoré boli po injekciách a iné na tabletkách," poznamenal kouč SR, ktorého zverenky prekvapili najmä víťazstvom nad Poľskom (31:26). "Zahrali sme veľmi dobre. Poľky nezvládli psychický tlak. My sme nemali čo stratiť. Pred odchodom na turnaj nám totiž predpovedali, že dostaneme s nimi o desať gólov, prehráme aj s Islanďankami a problémy nám budú robiť i Švajčiarky. Zrejme vychádzali z toho, že sme sem išli v oklieštenej zostave."

Slovenky museli 1. miesto v tabuľke potvrdiť aj v súboji s nepríjemným Islandom (27:23). "Posledného duelu sme sa obávali. Vedeli sme, že bude záležať na tom, ako to baby zvládnu vo svojich hlavách. Bolo to nesmierne náročné, ale sme šťastní, že sa nám podarilo vybojovať postup do II. fázy kvalifikácie. Dúfam, že nám to vydrží a v tomto trende budeme poračovať," vyslovil želanie Ľ. Popluhár, ktorý sa na turnaji musel zaobísť aj bez trojice skúsených spojok Šimákovej, Glankovičovej a Porvazníkovej. "Nie iba vynikajúce individuality tvoria dobrý kolektív. Každá naša hráčka svojou mierou prispela k úspechu a bola prínosom, mali sme tu perfektný tím," dodal tréner ženskej reprezentácie.

Slovenské hádzanárky spoznajú svoje súperky v II. fáze kvalifikácie MS už 14. decembra v Skopje na žrebovaní počas záverečného dňa ME žien v Macedónsku.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.