Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Po Hantuchovej a Vaidišovej oslávenkyňou Šafářová

SITA|Publikované 31. jan 2008 o 15:07

BRATISLAVA 31. januára (SITA) - Milou sprievodnou kuriozitou vlaňajšieho bratislavského stretnutia Slovensko - Česko v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2008 tenisových reprezentačných družstiev ...

BRATISLAVA 31. januára (SITA) - Milou sprievodnou kuriozitou vlaňajšieho bratislavského stretnutia Slovensko - Česko v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2008 tenisových reprezentačných družstiev žien boli narodeninové oslavy domácej Daniely Hantuchovej (24 rokov) a jednotky hostiek Nicole Vaidišovej (18 rokov) zhodne presne deň po zápase, aj ich vzájomnom, čiže 23. apríla. Tentoraz sa rovnaká udalosť týka dvojky tímu ČR Lucie Šafářovej, ktorá vlani počas príprav na postfederálne derby stihla zmaturovať a v pondelok 4. februára bude mať 21 rokov. Navyše, ľaváčka je rodáčkou práve z Brna. Pravda, už od ranej mladosti žije v Prostějove, momentálne v spoločnej domácnosti s dlhoročným priateľom Tomášom Berdychom.

Štvrťfinalistka Australian Open 2007 tento rok pre problémy s bedrovým svalom prehrala v Melbourne už v 1. kole s kolumbijskou outsiderkou Catalinou Castaňovou 1:6, 4:6 a v rebríčku sa vytratila na 31. priečku. Figuruje teda o jedno miesto nižšie ako pred vlaňajším fedcupovým vystúpením proti Slovenkám. K 22. augustu 2007 bola na 22. priečke - vyššie sa zatiaľ nedostala. Nad brnianskym štartom držiteľky troch titulov na okruhu WTA (2005 - Estoril, Forest Hills, 2006 - Gold Coast) visel zdravotný otáznik. "Urobili mi pomerne dobrý tejp, ale aj tak som nebola stopercentná. Nemohla som sa zaprieť z bekhendovej strany. Navyše, človek sa bojí, aby si to nenatrhol úplne a potom dva mesiace neležal v posteli," povedal Šafářová po prehre s Castaňovou a dodala: "Stále mám dosť času ísť k doktorovi, dať sa dohromady." Stav zverenkyne Davida Kotyzu sa však postupne lepšil. Minulý týždeň vyslala takýto signál: "Liečim sa, beriem prášky, ale nastúpim." V pondelok vyhlásila: "Problém pominul, som v poriadku a pripravená hrať."

O papierových vyhliadkach pred brnianskym víkendom Šafářová, v roku 2006 nasadená jednotka na turnaji ITF Ritro Slovak Open (prehrala s nemeckou kvalifikantkou a neskoršou finalistkou - Nemkou Kristinou Barroisovou), skonštatovala: "Obe Slovenky, Hantuchová i Cibulková, sa výrazne zlepšili, ale aj my sme na tom dobre. Opäť to bude trochu iné ako nejaký bežný súboj, také bratské. Samozrejme, nič im nedáme zadarmo." Už štyri dni po kolegyni oslávi 23. narodeniny ďalšia členka výberu kapitána Petra Pálu, Petra Cetkovská.


Súvisiace články