Lochte pomôže charite, do dražby dal šesť olympijských medailí

Americký plavec Ryan Lochte.
Americký plavec Ryan Lochte. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. júl 2022 o 10:00

V ponuke je aj prsteň či luxusné hodinky.

NEW YORK. Americký plavec Ryan Lochte dal šesť zo svojich dvanástich olympijských medailí do aukcie, ktorej výťažok poputuje na charitatívne účely.

Vydražiť sa rozhodol tri strieborné a tri bronzové cenné kovy. Šesť zlatých si aj naďalej zatiaľ nechá vo svojom vlastníctve.

"Nie som ten typ, ktorý cíti k medailám veľký sentiment. Tie moje sú v skrinke a sadá na ne prach. Najdôležitejšie sú pre mňa spomienky," uviedol Lochte.

Medaily vydraží aukčná spoločnosť RR Auction v troch kolách, pričom záverečné sa skončí 21. júla. Vyvolávacia cena jednej medaily dosahuje v priemere takmer 14 000 amerických dolárov. V ponuke je aj jeho 14-karátový olympijský prsteň z bieleho zlata a luxusné diamantové hodinky.

Lochte zvažuje podobný krok aj s väčšinou najcennejších kovov, pričom si plánuje uchovať iba prvú z OH 2008 v Pekingu a ďalšiu pre svojho otca.

"Tie pre mňa znamenajú veľa a musel som tvrdo pracovať, aby som ich získal. Pomáhať iným je pre mňa však dôležité, najmä preto, že ja sám mám deti," dodal účastník štyroch olympijských hier.

Tridsaťsedemročný Američan má na konte historicky najväčší počet medailí spomedzi plavcov po krajanovi Michaelovi Phelpsovi (28).