Slovenský plavec Richard Nagy.
Slovenský plavec Richard Nagy. (Zdroj: Instagram/riso.nagy)
TASR|17. jún 2024 o 19:12 (aktualizované 17. jún 2024 o 20:13)

Vo finále polohových pretekov zaplával čas 4:22,14 min.

BELEHRAD. Slovenský plavec Richard Nagy obsadil na ME v Belehrade 8. miesto v disciplíne 400 m polohové preteky. Vo finále zaplával čas 4:22,14 min.

Nagy nedokázal zlepšiť svoj čas z dopoludňajších rozplavieb, ktorý mal hodnotu 4:21,39 min a zopakoval svoje umiestnenie, ktoré na rovnakej trati dosiahol pred dvoma rokmi v Ríme.

Zlato získal Grék Apostolos Papastamos výkonom 4:10,83 min. Na stupňoch víťazov ho doplnili dvaja Maďari, strieborný Balázs Holló (4:11,51) a bronzový Gábor Zombori (4:11,70).

Teresa Ivanová sa predstavila v druhom semifinále 100 m voľným spôsobom a dohmatla na 7. mieste výkonom 55,18. Celkovo jej to stačilo na 10. priečku.

Slovenská štafeta žien na 4x200 m voľným spôsobom skončila na 7. mieste. Vo finále zaznamenala štvorica Laura Benková, Tamara Potocká, Zora Ripková a Olívia Ana Šprláková-Zmorová výkon 8:20,03 min.

Slovenky zlepšili svoj čas z rozplavieb 8:25,84, ktorým si zaistili postup do finále zo 6. miesta.

Zvíťazila izraelská štafeta v zložení Anastasia Gorbenková, Daria Golovatyová, Ayla Spitzová a Lea Polonská výkonom 7:51,83 min. Druhé dohmatli Maďarky (7:52,92) a tretie Turkyne (8:01,58).

ME v plávaní v Belehrade - finále

Muži:

400 m pol. pr.: 1. Apostolos Papastamos (Gréc.) 4:10,83 min, 2. Balázs Holló 4:11,51, 3. Gábor Zombori (obaja Maď.) 4:11,70,... 8. Richard Nagy (SR) 4:22,14

Ženy:

4x200 m v. sp.: 1. Izrael (Anastasia Gorbenková, Daria Golovatyová, Ayla Spitzová, Lea Polonská) 7:51,83 min, 2. Maďarsko (Lilla Minna Ábrahámová, Ajna Késelyová, Dóra Molnárová, Nikoletta Pádárová) 7:52,92, 3. Turecko (Gizem Guvencová, Özdemir Ela Nazová, Ecem Donmezová, Zehra-Duru Bilginová) 8:01,58,... 7. Slovensko (Laura Benková, Tamara Potocká, Zora Ripková a Olívia Ana Šprláková-Zmorová) 8:20,03

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Nagy sa predstavil vo finále európskeho šampionátu, na najrýchlejších výrazne stratil