Trníkovej tesne ušlo finále. Na ME však vylepšila slovenský rekord

Slovenská plavkyňa Nikoleta Trníková.
Slovenská plavkyňa Nikoleta Trníková. (Autor: TASR)
TASR|2. nov 2021 o 14:20 (aktualizované 2. nov 2021 o 18:12)

Tréner Karel Procházka neskrýval nadšenie.

KAZAŇ. Slovenskej plavkyni Nikolete Trníkovej iba tesne ušiel postup do finále na 400 metrov polohové preteky na ME v krátkom bazéne v ruskej Kazani.

V utorkových rozplavbách prekonala časom 4:37,69 min. vlastný národný rekord a obsadila celkové deviate miesto. Trníková skončila vo svojej rozplavbe šiesta, od finále ju delilo jediná desatina.

"Pocity sú fantastické, veľmi ju to od začiatku bolelo, ale išla do toho a nevzdávala to. Sme veľmi šťastní, že sa to podarilo.

Ďakujeme všetkým za podporu u nás doma. Dúfam, že tento dobrý štart do ME povzbudí aj ostatných do ich výkonov," uviedol v tlačovej správe Slovenskej plaveckej federácie (SPF) tréner Karel Procházka.

Druhá slovenská reprezentantka Barbora Mikušková skončila na 400 m polohové preteky časom 4:51,57 min. na 21. priečke.

V hre boli v úvodný deň aj ďalší Slováci.

Adam Halas na 100 m motýlik finišoval na 25. pozícii časom 52,13 sekundy a na 400 m voľným spôsobom obsadil Tomáš Peciar 31. miesto (3:56,55 min).

Na 50 m kraul bola Lilian Slušná 32. (25,38 s) a Martina Cibulková 44. (26,47 s). Na 100 m prsia klasifikovali Ninu Vadovičovú na 32. priečke (1:07,97 min).

Slovenská plavecká štafeta žien obsadila vo finále na 4x50 m v. sp. posledné ôsme miesto. Kvarteto v zložení Lillian Slušná, Martina Cibulková, Barbora Mikušková, Tamara Potocká dosiahlo čas 1:41,89 min a na zlaté Rusky stratilo takmer sedem sekúnd.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Trníkovej tesne ušlo finále. Na ME však vylepšila slovenský rekord