Famózne výkony slovenských plavcov, v krátkom bazéne prekonali dva národné rekordy

Samuel Košťál.
Samuel Košťál. (Autor: TASR)
TASR|16. dec 2023 o 19:50

O rekordy sa postarali Matej Duša a Samuel Košťál.

ŠAMORÍN. Matej Duša vylepšil na plaveckom národnom šampionáte v krátkom bazéne slovenský rekord na 100 m voľný spôsob. V Šamoríne dohmatol prvý za 47,15 s.

Na podujatí sa zaskvel aj Samuel Košťál, ktorý triumfoval na 400 m voľným spôsobom v novom juniorskom národnom rekorde 3:48,09 min.

MSR v krátkom bazéne - výsledky

Muži:

100 m voľný spôsob: 1. Matej Duša (reprezentácia SR) 47,15 s - slovenský rekord, 2. Jakub Poliačik (XBS swimming) 48,13, 3. Ľubor Koka (Royal) 49,23

400 m voľný spôsob: 1. Samuel Košťál (J&T Sport Team) 3:48,09 min - juniorský slovenský rekord, 2. Tomáš Peciar (Delfín Nitra) 3:53,88, 3. Milan Vojtko (PK Azeta) 3:56,61

200 m prsia: 1. Kamil Kobilic (XBS swimming) 2:15,41 min, 2. Jakub Ivan Dolinský (PK Banská Bystrica) 2:17,77, 3. Marek Koreň (UMB Banská Bystrica) 2:19,51

50 m znak: 1. Patrik Folťan (XBS) 25,68 s, 2. Tomáš Peciar (Delfín Nitra) 26,01, 3. Simon Kliment (UMB Banská Bystrica) 26,06

100 m motýlik: 1. Juraj Hlávek (Royal) 54,50 s, 2. Jakub Kreta (Aquacity Poprad) 54,60, 3. Kristián Obert (PK Orca Bratislava) 54,92

200 m polohové preteky: 1. František Jablčník (reprezentácia SR) 1:58,05 min, 2. Jakub Poliačik (XBS) 1:58,60, 3. Milan Vojtko (PK Azeta) 2:03,43

Ženy:

100 m voľný spôsob: 1. Sabína Kupčová (Aquasport Levice) 55,98 s, 2. Laura Benková (PO P. Bystrica) 56,76, 3. Zuzana Michaličková (Nereus Žilina) 56,94

400 m voľný spôsob: 1. Olivia Ana Šprláková-Zmorová (J&T Sport Team) 4:14,71 min, 2. Stela Megelová (Flipper Brezno) 4:21,71, 3. Michaela Dinková (Orca Bratislava) 4:24,10

200 m prsia: 1. Nikoleta Trníková (PO P. Bystrica) 2:22,67 min, 2. Nina Vadovičová (STU Trnava) 2:26,03, 3. Sabina Špániková (ŠKP Brezno) 2:32,49

50 m znak: 1. Alexandra Hrnčárová (PK Tenax Žilina) 28,67, 2. Emma Marušáková (Tenax Žilina) 28,98, 3. Terézia Horváthová (ŠKP Košice) 29,92

100 m motýlik: 1. Emma Marušáková (PK Tenax Žilina) 1:01,07 min, 2. Emma Červenková (XBS) 1:02,42, 3. Veronika Behalová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi) 1:03,78

200 m polohové preteky: 1. Nikoleta Trníková (PO P. Bystrica) 2:13,49 min, 2. Laura Gruchaľáková (PK Martin) 2:14,86, 3. Sabína Kupčová (Aquasport Levice) 2:15,15

Mix:

4 x 50m voľný spôsob: 1. Royal 1:38,32 min, 2. STU Trnava 1:39,22, 3. XBS 1:39,62

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Famózne výkony slovenských plavcov, v krátkom bazéne prekonali dva národné rekordy