7.

Petra Vlhová

Slovensko

+ 1,42 s

SEMMERING. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová mala v 1. kole stredajšieho obrovského slalomu veľkú výhodu, keďže trať staval jej tréner Matej Gemza.

„Určite sa bude snažiť postaviť bránky čo najlepšie pre mňa,“ uviedla Vlhová, ktorá v utorok obsadila v Semmeringu v rovnakej disciplíne druhé miesto.

Teraz má od pódia pomerne ďaleko, pretože po prvom kole figuruje až na siedmom mieste s mankom 1,42 sekundy na vedúcu pretekárku.

Na trati sa nevyhla niekoľkým zaváhaniam, čo ju stálo drahocenný čas. Najvýraznejšiu chybu spravila krátko po úvodnom medzičase.

"Bolo to v zatáčke, kde sa kopec stáča doľava na rovine a vzápätí nasleduje traverz, kde potrebujete mať rýchlosť. Táto chyba stála Petru skoro sekundu," povedala v priamom prenose Eurosportu expertka Eva Kurfürstová.

"Dnes to nebolo úplne ideálne, snažila som sa zopakovať včerajšiu jazdu, ale očividne som urobila viac chýb, ako by som mala," zhodnotila pre RTVS Vlhová.

Víťazkou prvého kola sa stala Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, ktorá bola o 22 stotín sekundy rýchlejšia ako Američanka Mikaela Shiffrinová.

Poradie na stupňoch víťazov zatiaľ dopĺňa Talianka Marta Bassinová, ktorá bola v porovnaní s Petrou Vlhovou rýchlejšia o 0,61 sekundy.

Druhé kolo je v Semmeringu na programe od 13.00 h.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová nevyužila to, že trať staval jej tréner. Spravila priveľa chýb