Slovensko má na domácich ME prvú medailu, chodkyni pomohla penalizácia súperky

Petra Kusá.
Petra Kusá. (Autor: SAZ/Ján Súkup)
Sportnet|19. júl 2024 o 20:03

Slovenka najskôr prišla do cieľa na štvrtom mieste.

BANSKÁ BYSTRICA. Slovenská chodkyňa Petra Kusá získala na ME v atletike do 18 rokov bronzovú medailu.

V Banskej Bystrici na 5-kilometrovej trati sa tešila po tom, čo jej súperku Srbku Dunju Eremičovú penalizovali o 30 sekúnd.

Kusá prišla do cieľa v čase 23:49:22 min, keď si vytvorila osobný rekord. Pre Slovensko získala historicky len tretiu medailu na juniorských ME.

Pekný úspech zaznamenala aj ďalšia Slovenka Kristína Zámecníková, ktorá prišla do cieľa na ôsmom mieste so stratou viac ako troch minút na víťazku Serenu di Fabiovú z Talianska.

"Stále tomu nemôžem uveriť. Boli to náročné preteky, no zvládla som to. Štvrté miesto bolo trochu sklamanie, ja som tretiu dievčinu aj obehla, len som potom vytuhla. To čakanie bolo veľmi náročné," povedala Kusá pre STVR.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Slovensko má na domácich ME prvú medailu, chodkyni pomohla penalizácia súperky