Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Začne Peter Sagan sezónu v Argentíne? Covid by preteky nemal ovplyvniť

Peter Sagan na Giro d'Italia 2020. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 23. nov 2020 o 10:25

Ako odštartuje cyklistický rok 2021?

BRATISLAVA. Slovenský cyklista Peter Sagan možno začne budúcu sezónu opäť v Argentíne.

Cyklistický rok 2021 síce pre pandémiu koronavírusu nemôže rátať s úvodnými podujatiami v Austrálii, keďže preteky Tour Down Under aj Cadel Evans Graat Ocen Road Race boli zrušené, ale Vuelta a San Juan v Argentíne vyzerá zatiaľ nádejne.

Uskutočniť sa má v dňoch 24.- 31. januára a podľa argentínskych médií účasť prisľúbili aj elitné tímy WorldTour Bora-Hansgrohe a Deceuninck Quick-Step.

Sagan sa v tomto roku v Južnej Amerike viackrát pokúšal o etapové víťazstvá, napokon odišiel z pretekov s druhým, štvrtým, piatym aj šiestym miestom v rýchlych koncovkách etáp.

"Peter Sagan sa na tomto podujatí predstavil v rokoch 2019 a 2020. Objaviť by sa mal aj tentoraz. Pri zrušených pretekoch v Austrálii by Boru aj Quick-Step mali doplniť aj ďalšie tímy z kategórie World Tour," informoval špecializovaný web cycling-info.sk.

"Vláda San Juanu, guvernér a aj minister športu chcú, aby sa preteky uskutočnili," uviedol riaditeľ podujatia Roberto Amadio.

"Počet prípadov koronavírusu v San Juane je našťastie pomerne nízky, pretože ide o izolovanú oblasť krajiny. To pomohlo zabezpečiť, aby sa preteky uskutočnili.

Sme v kontakte s viacerými World Tour aj Pro Tour tímami. Počítame tento rok s nižším rozpočtom, ale sme pripravení privítať aspoň štyri alebo päť tímov z najvyššej kategórie," dodal Amadio.

Kompletná trasa pretekov zatiaľ potvrdená nie je. Súčasťou by však mali byť rovinaté okruhy v okolí mesta San Juan a tiež tradičný výstup na Alto de Colorado vo výške 2565 m.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.