Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Sagan bol v Argentíne hviezdou. Tlieskal mu celý futbalový štadión

Peter Sagan dnes na štadióne argentínskeho tímu Boca Juniors. (Autor: facebook/Peter Sagan)
Sportnet|21. nov 2021 o 18:46

Sagan si cez víkend stihol užiť aj zápas tímu Boca Juniors.

SAN JUAN. Peter Sagan je na jasot publika zvyknutý, veď ho na prestížnych pretekoch pravidelne sprevádzajú státisíce fanúšikov. Cez víkend však zažil aj on čosi nevídané.

Slovenský cyklista vyšiel ako vzácny hosť priamo na hraciu plochu štadióna La Bombonera, kde hráva domáce zápasy slávny argentínsky klub Boca Juniors.

Na legendárnom stánku, kde sa pravidelne tiesni približne 50-tisíc futbalových priaznivcov, si vyslúžil veľký potlesk. Sagan mal na sebe dres domáceho tímu so svojím menom a s číslom desať, ktoré kedysi nosil aj slávny Diego Maradona.

"Včera som zažil fantastickú noc, na ktorú nikdy nezabudnem," napísal Peter Sagan na svoj Instagram a pripojil aj niekoľko fotografií.

"Nielenže som mal možnosť zúčastniť sa emotívneho zápasu na legendárnom La Bombonera, ale vďaka mojim priateľom zo San Juanu som získal od tímu Boca Juniors legendárny tímový dres s číslom 10 s mojím menom, čo je pre mňa veľkou cťou," dodal.

Sobotňajší súboj sa skončil domácim víťazstvom Bocy, ktorá zdolala Sarmiento Junin 2:0.

Sagan sa aktuálne v Argentíne pripravuje na svoj prvý štart v tíme TotalEnergies, ktorý si odkrúti na prelome januára a februára budúceho roku na podujatí Vuelta a San Juan. Tie sa pred rokom pre pandémiu covid-19 neuskutočnili.

Slovenská hviezda francúzskeho tímu bola v piatok súčasťou úvodnej prezentácie v divadle Teatro del Bicentenario v meste San Juan, na ktorej predstavili aj jednotlivé tímy.

"Bola to fantastická šou. Veľká vďaka za krásny večer," napísal Sagan.

V Južnej Amerike budú jazdiť aj jednotka Quick-Stepu Remco Evenepoel, olympijský víťaz z Tokia Richard Carapaz či štvornásobný víťaz Tour de France Chris Froome.

Súvisiace články