Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd
Peter Oremus, tréner HKM Zvolen. (Autor: TASR)
TASR|7. máj 2021 o 00:30

Zvolen priviedol k extraligovej trofeji.

ZVOLEN. Tréner Zvolena Peter Oremus oslávil svoj druhý titul majstra Slovenska v hokeji v pozícii hlavného trénera.

V sezóne 2014/2015 ho získal s HC Košice, no pri tomto druhom ho emócie premohli o niečo viac. Priznal, že to bolo najmä preto, lebo so svojimi asistentmi i vedením klubu vytvorili výborný kolektív.

"Tu sa stretla taká partia ľudí, že som sa s nimi tešil na každý jeden pracovný deň. Preto boli tie emócie také," priznal Oremus tesne po skončení piateho finálového zápasu, v ktorom si Zvolen po triumfe 3:2 nad Popradom pripísal tretí titul v klubovej histórii.

O našom víťazstve nemôže nik pochybovať

Hráči Zvolena majú za sebou vynikajúcu sezónu, suverénnu cestu zakončili vo finále, kde prehrali len jeden zápas na ľade súpera.

Zvolen sa pred sezónou vhodne posilnil na každom poste, Oremus na margo toho povedal: "Skladbu tímu sme v lete riešili s vedením a som rád, že sa to takto dalo dokopy."

HKM mal nakročené na titul prakticky po celú sezónu, pretože v ročníku neprehral viac ako dva zápasy za sebou.

"My sme naozaj nemali negatívnu sériu. O našom zaslúženom víťazstve nikto nemôže pochybovať. Poprad hral veľmi kvalitný hokej, o to viac ma toto víťazstvo teší," vyhlásil Oremus.

Peter Oremus, tréner HKM Zvolen. (Autor: TASR)

Podkonický už získal titul aj ako tréner

Druhý titul so Zvolenom získal Andrej Podkonický. Oremusov asistent si ho v roku 2013 užil ako hráč priamo na ľade, teraz v pozícii člena realizačného tímu.

"Keď som získal titul ako hráč, bola emócia väčšia. Tá trénerská je ťažšia na psychiku. Ale chalani si to zaslúžia. Ukázali silu, predviedli krásne výkony. Na konci základnej časti a potom aj v play off sme ťahali 16 zápasov bez prehry, prehrali sme až so Slovanom v predĺžení v semifinále," povedal Podkonický.

Aj on vyzdvihol veľmi dobrú atmosféru v kabíne i medzi trénermi. Tímový duch bol dôležitou súčasťou zvolenského úspechu.

"Kolektívna práca nebola len na ľade, ale aj v kabíne. Peťo so mnou a Andrejom Kmečom komunikoval, dal si poradiť, ale aj on mal dobré myšlienky. Som rád, že som mohol byť súčasťou tohto tímu."

Podkonický ešte naznačil, ako by mohol vyzerať káder Zvolena v novej sezóne: "Iné tímy mali výhodu, že skončili skôr, stihli si popodpisovať nejakých hráčov. Uvidíme čo bude, my chceme podpísať čo najviac hráčov, ktorí tu boli tento rok."

Súvisiace články