Peter Cehlárik.
Peter Cehlárik. (Autor: IIHF)
Sportnet|16. máj 2023 o 14:15

Cehlárik sa zranil pri blokovaní strely.

RIGA. V zápase proti Kanade bol na konci parádnej presilovkej akcie a po prihrávke kapitána Mareka Hrivíka strelil dôležitý vyrovnávajúci gól.

Po vylúčení Libora Hudáčka do konca zápasu mal ešte viac na seba prevziať líderske úlohy, ale napokon v tretej tretine neodohral Peter Cehlárik ani minútu.

"V druhej tretine som zblokoval strelu. Skúšal som hrať, ale už to nešlo. Neviem povedať, čo ďalej, uvidíme večer," vysvetľoval svoju absenciu.

Po zápase sa tak začalo špekulovať o tom, aké vážne je zranenie hráča švédskeho Leksandu, ktorý je zatiaľ najproduktívnejším Slovákom v Rige.

V utorok k tomu prezradil viac doktor reprezentácie Pavol Lauko.

„Zranenie nie je natoľko vážne, aby mu neumožnilo trénovať. Nemá žiadne zlomeniny a pravdepodobne ide len o poranenie mäkkých tkanív. Zhoršenie nepredpokladáme,“ citoval ho na twitter redaktor RTVS Patrik Mitas.

Zdá sa tak, že Cehlárik bude môcť nastúpiť vo štvrtkovom zápase proti Švajčiarom, ktorí v úvodných dvoch dueloch nezaváhali so skóre 10:0.

Domov»MS v hokeji 2023»Dobrá správa z Rigy. Podľa lekára nie je zranenie Cehlárika vážne